23. novembra 2017

Villarreal postúpil do šestnásťfinále po výhre 3:2 v Astane

Carlos Bacca z Villarealu

Carlos Bacca z Villarealu Foto: TASR/AP
Bratislava 23. novembra (TASR) - Futbalisti FC Villarreal postúpili do jarného šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2017/2018. Do play off ich dostalo štvrtkové víťazstvo v 5. kole skupinovej fázy na pôde kazašskej FK Astana 3:2. V druhom zápase A-skupiny večer Slavia Praha nastúpi na trávniku Maccabi Tel Aviv (21.05 SEČ).

Španieli na postup potrebovali vyhrať, od 22. minúty ale prehrávali po výstavnej strele Juniora Kabanangu. Útočník z DR Kongo z diaľky trafil perfektne pod brvno, no v 40. minúte vyrovnal Daniel Raba, ktorý po prihrávke za obrannú líniu Astany prepálil domáceho brankára. V 65. minúte dostal "žltú ponorku" do vedenia striedajúci Cédric Bakambu z DR Kongo, ktorý v 83. minúte svojim druhým gólom v súboji zvýšil na 3:1. Skóre uzavrel domáci útočník Patrick Twumasi z Ghany v 88. minúte.

Villarreal má na konte 11 bodov a je už istým víťazom skupiny. "Zošívaní" ho síce môžu bodovo vyrovnať, majú s ním ale horšiu bilanciu vzájomných zápasov. Kazašský majster doma nebodoval prvýkrát po predchádzajúcich sedemnástich súbojoch bez prehry.