Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. apríla 2012

Vinníkmi dopravných nehôd sú najmä vodiči v znamení býkaZa najmenej škôd sú zas zodpovední ľudia narodení v znamení strelca.Zdieľať
Najviac škôd na slovenských cestách spôsobili v roku 2011 vodiči narodení v znamení býka. Vyplýva to zo štatistiky vinníkov dopravných nehôd z povinného zmluvného poistenia, ktorú vypracovala Allianz - Slovenská poisťovňa. Z celkového počtu zapríčinili býci až 9,15 percenta nehôd, čo je vyše 8 percent nad priemerom všetkých znamení. Je možné, že je to spôsobené výbušnou a neovládateľnou povahou, ktorá sa im pripisuje a ktorá sa prejavuje aj na cestách.

Hneď za býkmi sa v rebríčku nehôd podľa znamení zverokruhu umiestnili vodiči v znamení panny, ktorí spôsobili v roku 2011 až 8,98 percenta zo všetkých nehôd, teda niečo vyše 6 percent nad priemerom. Na pomyselnom treťom mieste skončili vodiči narodení v znamení raka, ktorí síce nemajú problémy pri cúvaní, ale v roku 2011 zavinili 8,89 percenta dopravných nehôd, čo je menej ako 5 percent nad úrovňou priemeru všetkých znamení.

Medzi tri znamenia, v ktorých narodení vodiči spôsobili najmenej nehôd, patria kozorožci, škorpióni a strelci. Práve vodiči v znamení strelca sú absolútne najzriedkavejšie vinníkmi nehôd, keď sa na ich celkovom počte podieľajú len 7,25 percentami, čo je viac ako 8 percent pod celkovým priemerom.

Agentúru SITA informoval špecialista externej komunikácie Allianz - Slovenskej poisťovne Gabriel Tóth.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Proces s Julijou Tymošenkovou odložili na máj
<< predchádzajúci článok
Sulíkovci budú cez víkend riešiť, ako získať viac členov

Vinníkmi dopravných nehôd sú najmä vodiči v znamení býka - diskusné fórum čitateľov