Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. novembra 2010

Vláda nesúhlasila, aby bolo pretáčanie tachometrov trestnéNesúhlas s návrhom poslancov NR SR za SNS Jána Slotu a Rafaela Rafaja na zmenu Trestného zákona dnes vyjadril kabinet Ivety Radičovej na svojom rokovaní. Opoziční poslanci navrhli, aby ...Zdieľať
skoda roomster scout Foto: SITABRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) - Nesúhlas s návrhom poslancov NR SR za SNS Jána Slotu a Rafaela Rafaja na zmenu Trestného zákona dnes vyjadril kabinet Ivety Radičovej na svojom rokovaní. Opoziční poslanci navrhli, aby pretáčanie tachometrov v automobiloch bolo od nového roka trestným činom. Nesúhlasiť s touto novelou navrhlo vláde Ministerstvo vnútra SR. Poslaneckému návrhu vyčíta, že jeho aplikovaním by dochádzalo k jednočinnému súbehu trestných činov – nekalé obchodné praktiky voči spotrebiteľovi a falšovanie a pozmeňovanie údajov na tachometri motorového vozidla.

Návrh v pléne parlamentu podporila okrem opozičných zákonodarcov za SNS a Smeru-SD i časť koaličných poslancov z SDKÚ-DS, KDH a SaS a dostal sa do druhého čítania. Ministerstvo vnútra však s návrhom nesúhlasí, lebo "falšovanie a pozmeňovanie údajov na tachometri motorového vozidla“ je možné klasifikovať a tak zahŕňať pod skutkovú podstatu trestného činu "nekalé obchodné praktiky voči spotrebiteľovi“ v zmysle Trestného zákona. Ak by bola navrhovaná právna úprava schválená, podľa ministerstva vnútra by v aplikačnej praxi dochádzalo k jednočinnému súbehu trestných činov – nekalé obchodné praktiky voči spotrebiteľovi“ a trestného činu falšovanie a pozmeňovanie údajov na tachometri motorového vozidla. "Posudzovanie jedného a rovnakého protiprávneho konania dvoma trestnými činmi, s rozdielnymi sankciami, je zásadne vylúčené v zmysle zásad a princípov trestného práva," zhodnotilo v rámci návrhu ministerstvo vnútra, ktoré vláde navrhuje neprijať tento poslanecký návrh.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Firma Nafta ponúka voľné kapacity zásobníka plynu
<< predchádzajúci článok
Vláda schválila prísnejšie podmienky proti plagiátorom na VŠ

Vláda nesúhlasila, aby bolo pretáčanie tachometrov trestné - diskusné fórum čitateľov