Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Z domova

21. augusta 2007

Vláda prerokuje návrh zákona o oficiálnej rozvojovej pomociVláda Slovenskej republiky na svojom stredajšom zasadaní prerokuje návrh Zákona o oficiálnej rozvojovej pomoci, ktorý zahrňuje činnosti SR zamerané na podporu trvalo udržateľného rozvoja v ...Zdieľať

BRATISLAVA 21. augusta (WEBNOVINY) - Vláda Slovenskej republiky na svojom stredajšom zasadaní prerokuje návrh Zákona o oficiálnej rozvojovej pomoci, ktorý zahrňuje činnosti SR zamerané na podporu trvalo udržateľného rozvoja v rozvojových krajinách. Rozvojové aktivity sa hradia z verejných prostriedkov Slovenskej republiky, ktorých použitie musí byť v súlade s pravidlami Výboru pre rozvojovú pomoc pri Organizácii pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD). Rozvojovú pomoc realizuje Slovenská agentúra pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu (SAMRS), národným koordinátorom rozvojovej pomoci je Ministerstvo zahraničných vecí SR .

Slovenská republika poskytuje oficiálnu rozvojovú pomoc v súlade s rozvojovou politikou Európskej únie. Slovensko si v rámci rozvojovej pomoci dalo za cieľ zmierňovať chudobu a hlad v rozvojových krajinách, podporovať ich trvalo udržateľný rozvoj v hospodárskej, sociálnej a ekologickej oblasti, ďalej posilňovať demokraciu, ľudské práva a dobré spravovanie verejných vecí v týchto krajinách. Slovenská republika bude svoju rozvojovú pomoc zabezpečovať prostredníctvom strednodobej koncepcie postavenej na minimálne päťročné obdobie a Národného programu oficiálnej rozvojovej pomoci, ktorý vychádza zo strednodobej koncepcie a rozvojové priority určuje na príslušný rozpočtový rok.

Oficiálna rozvojová pomoc zahrňuje najmä granty, finančné príspevky, odpúšťanie, rozvojové programy a rozvojové projekty, vrátane investícií a darovanie hnuteľného majetku. Pod rozvojovú pomoc spadá aj vysielanie expertov a dobrovoľníkov, odovzdávanie skúseností, vzdelávacie programy a podpora národných a medzinárodných mimovládnych organizácií. Do kategórie rozvojovej pomoci patrí aj poskytovanie humanitárnej pomoci formou záchranných akcií, materiálnej pomoci a finančných príspevkov.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri pondelkovej búrke zachraňovali aj čističov okien
<< predchádzajúci článok
Výrobcovia tepla v tomto roku opäť porušujú zákon

Vláda prerokuje návrh zákona o oficiálnej rozvojovej pomoci - diskusné fórum čitateľov