Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. augusta 2007

Pri pondelkovej búrke zachraňovali aj čističov okienNásledky pondelkovej búrky sprevádzanej silným vetrom na celom území Slovenska odstraňovalo vyše 270 hasičov, ktorí mali spolu 149 výjazdov. Pomáhalo im aj 24 členov dobrovoľných hasičských ...Zdieľať

BRATISLAVA 21. augusta (WEBNOVINY) - Následky pondelkovej búrky sprevádzanej silným vetrom na celom území Slovenska odstraňovalo vyše 270 hasičov, ktorí mali spolu 149 výjazdov. Pomáhalo im aj 24 členov dobrovoľných hasičských zborov. Hasiči hlavne odčerpávali vodu zo zatopených pivníc a odstraňovali popadané stromy a konáre, no nevyhli sa ani nevšedným zásahom. V hlavnom meste totiž hasiči zachraňovali čističov okien, ktorí uviazli na plošinovom lešení na 14. poschodí budovy IBM na Vajnorskej ulici. Hasiči museli rozbiť okno a podchladených pracovníkov odovzdali do opatery lekárov.

Medzi najviac zasiahnuté kraji patrili Bratislavský, Trnavský, Žilinský, Banskobystrický a Prešovský. Podľa informácií hovorkyne Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Aleny Bučekovej po údere blesku museli hasiči zasahovať v Nitre na ulici Pod Orešinou, kde horela strecha rodinného domu. V Žilinskom kraji mali výjazdy tiež najmä k popadaným stromom a zatopeným pivniciam, no aj k požiarom, ktoré spôsobili blesky. Išlo o horiacu chatu a stromy v katastri obce Hvozdnica v okrese Bytča a horelo aj v hospodárskom objekte v obci Valča v okrese Martin. V Banskobystrickom kraji vyslobodzovali aj ľudí z výťahov, ktoré zastali po výpadku elektriky, hasili horiace stromy, postarali sa o spadnuté trolejové vedenie či odtrhnuté strechy z rodinných domov. Blesky narobili problémy aj v Prešovskom kraji. V obci Osturňa v okrese Kežmarok horeli po údere blesku tri rodinné domy a štyri hospodárske objekty.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Demokraciu a slobodu tankami nikto neporazí
<< predchádzajúci článok
Vláda prerokuje návrh zákona o oficiálnej rozvojovej pomoci

Pri pondelkovej búrke zachraňovali aj čističov okien - diskusné fórum čitateľov