Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

17. marca 2019

Vlhová je štvrtá po 1. kole obrovského slalomu, líderkou ShiffrinováNa snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas 1. kola finálového obrovského slalomu Svetového pohára v zimnom stredisku Soldeu v Andorre v nedeľu 17. marca 2019.Zdieľať
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas 1. kola finálového obrovského slalomu Svetového pohára v zimnom stredisku Soldeu v Andorre v nedeľu 17. marca 2019. Foto: TASR - Martin Baumann
 

Soldeu 17. marca  - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla v 1. kole nedeľňajšieho finálového obrovského slalomu Svetového pohára štvrtý najrýchlejší čas. V andorrskom Soldeu útočila na pódiové umiestnenie, za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou však zaostávala o výrazných 97 stotín sekundy. Medzi ne sa ešte vklinila Nemka Viktoria Rebensburgová, ktorá mala pred 2. kolom (12.15) odstup 0,59 s na líderku, a senzačne aj 17-ročná Novozélanďanka Alice Robinsonová (+0,84).

Vlhová živila pred záverečnými pretekmi sezóny ešte teoretickú šancu na zisk malého krištáľového glóbusu za obrovský slalom, to by však musela vyhrať a líderka priebežného hodnotenia disciplíny Shiffrinová skončiť mimo bodovanej pätnástky. Slovenská reprezentantka sa vydala na trať so štartovým číslom 3 a dostala sa po svojej jazde do vedenia, mrzieť ju však mohli dve drobné zaváhania v strmine a najmä chyba v plochej časti krátko pred cieľom. "Urobila som chyby, ktoré ma dosť veľa stáli. Nešlo sa mi možno až tak zle, no hneď začiatku to nebolo ideálne, v strmine som išla dosť na bránu a to ma vyhodilo. Tri bránky pred cieľom som išla príliš priamo, iba tesne som sa tam vopchala. Druhé kolo sa budem snažiť ísť naplno, uvidíme, ako to bude postavené. Budem sa snažiť riskovať" povedala Vlhová pre RTVS. Shiffrinová, už istá víťazka veľkého glóbusu, nenechala nič na náhodu, predviedla dravú jazdu v optimálnej línii a konkurentkám sa už v 1. kole výrazne vzdialila. Ďalšie pretekárky zaostávali už vyše sekundu, piata Francúzka Tessa Worleyová mala na Američanku manko 1,23 s, šiesta Talianka Federica Brignoneová 1,25 s.

Druhé kolo obrovského slalomu v Soldeu príde na rad o 12.15 h.

Shiffrinová si ide po glóbus

Shiffrinová mieri za ziskom štvrtého glóbusu v tejto sezóne, keďže už má istotu v podobe veľkého glóbusu a dvoch malých za slalom a super G. Dvadsaťštyriročná Američanka mala pred finálovým obrovským slalomom v Soldeu náskok 97 bodov pred Vlhovou, Slovenka môže získať malý glóbus v najtechnickejšej disciplíne iba vtedy, ak zvíťazí (100 bodov) a Shiffrinová preteky nedokončí.

Vlhová už má v tejto sezóne na konte 13 pódiových umiestnení vo Svetovom pohári, z piatich víťazstiev sa až tri zrodili v obrovskom slalome (Semmering, Maribor, Špindlerov Mlyn). Celkovo mala 23-ročná Liptáčka v kariére pred nedeľňajších záverečným „obrákom“ súťažnej zimy na konte 25 pódiových umiestnení v pretekoch SP, aktuálna jej bilancia je: 9 – 9 – 7.


Profesionálnu kariéru ukončila v nedeľu dlhoročná švédska lyžiarska stálica Frida Hansdotterová. Rozlúčkovú jazdu poňala exhibične, oblečená v národnom kroji zastavovala na trati pri známych a priateľoch a rozdávala im z prúteného košíka koláče. V cieli zožala ovácie od pretekárov aj publika.

 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Vlhová je tretia po 1. kole slalomu, líderkou Holdenerová (16. 3. 2019)
 Vlhová je tretia vo finálovom slalome Svetového pohára (16. 3. 2019)
 Vlhovej slalom je stále skvelý a rekordný: Mám istotu (16. 3. 2019)
 Vlhová má v Špindlerovom Mlyne šancu na ďalšie pódium c slalome , prvé kolo ovládla Shiffrinová (9. 3. 2019)
 Petra Vlhová tretia v Špindlerovom Mlyne v slalome svetového pohára (9. 3. 2019)
 VLHOVÁ V 1. KOLE OBR. SLALOMU V ŠPÍNDLEROVOM MLYNE ODSTAVILA RIVALKY (8. 3. 2019)
 Petra Vlhová vyhrala obrovský slalom svetového pohára v Špindlerovom Mlyne (8. 3. 2019)
 Petra Vlhová ovládla slalom Európskeho pohára v Jasnej a zavŕšila víťazné double (3. 3. 2019)
 GANTNEROVÁ: Čoskoro sa bude Schiffrinová pozerať Vlhovej len na chrbát (27. 2. 2019)nasledujúci článok >>
Výber ZsFZ na Regions Cupe: SR proti Nemcom, Turkom a Francúzom
<< predchádzajúci článok
Majstrami Slovenska v sqashi sú Celler a Andrea Malinová

Vlhová je štvrtá po 1. kole obrovského slalomu, líderkou Shiffrinová - diskusné fórum čitateľov