25. novembra 2017

Vlhová postúpila do 2.kola obrovského slalomu v americkom Killingtone

Na snímke slovenská slalomárka Petra Vlhová

Na snímke slovenská slalomárka Petra Vlhová Foto: TASR/Michal Svítok
Killington 25. novembra (TASR) - Petra Vlhová postúpila v sobotu do 2. kola obrovského slalomu Svetového pohára v americkom Killingtone. Po prvej tridsiatke štartujúcich bola na 9. priečke. Ambiciózna 22-ročná slovenská lyžiarka síce stratila na vedúcu Nemku Viktoriu Rebensburgovú 1,68 s, ale do druhej časti súťaže si vytvorila dobrú pozíciu na atakovanie vyšších mét.

Vlhovej chvíľu trvalo, kým sa stotožnila s traťou a už na úvodných 15 sekundách stratila tri desatiny. V ďalšej fáze jej chýbal kúsok povestnej dravosti a keď do jedného oblúka nasadila príliš nízko, jej strata narástla. Bola však naďalej skonsolidovaná a v spodnej tretine našla výborný rytmus. Na prvú sedmičku Vlhová nabrala manko polsekundy a toto bola základná cieľová hranica do druhého kola. Siedme miesto je aj doterajším Vlhovej maximom v obrovskom slalome na svetovom fóre, dosiahla ho v marcovom finále minulej sezóny v Aspene.

Rebensburgová mala čas 58,39 s, domáca hviezda Mikaela Shiffrinová bola pomalšia o 26 stotín. Na treťom mieste pristála z 15. štartovej pozície Talianka Manuela Mölggová (+0,57), 34-ročná pretekárka, ktorá v bohatej kariére už dvanásťkrát stála na pódiu v pretekoch SP, ale nikdy nie na najvyššom stupienku.

FINÁLE DAVIS CUPU: Francúzi vyhrali štvorhru, nad Belgickom vedú 2:1
KOLKY: Podbrezová v Lige majstrov zdolala KSV Viedeň hladko 8:0