Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. apríla 2021

Vo väčšine krajín Únie klesla vlani očakávaná dĺžka života, stúpla iba v dvoch štátochV minulom roku klesla očakávaná dĺžka života vo väčšine krajín Európskej únie (EÚ). Tento týždeň o tom informoval ...Zdieľať
dochodcovia 676x451 10.4.2021 (Webnoviny.sk) - V minulom roku klesla očakávaná dĺžka života vo väčšine krajín Európskej únie (EÚ). Tento týždeň o tom informoval štatistický úrad EÚ Eurostat, podľa ktorého „po vypuknutí pandémie COVID-19 vlani klesla očakávaná dĺžka života pri narodení vo veľkej väčšine členských štátov EÚ".


Najväčší pokles, o 1,6 roka v porovnaní s rokom 2019, zaznamenali v Španielsku. Nasleduje Bulharsko s poklesom o 1,5 roka, za ním sú Litva, Poľsko a Rumunsko s poklesol o 1,4 roka. Slovensko registruje pokles o 0,9 roku.

Jediné dve krajiny únie, kde očakávaná dĺžka života vlani oproti roku 2019 stúpla, sú Dánsko a Fínsko, ktoré registrujú zvýšenie o 0,1 roka.

Ako informuje agentúra AP, keďže Írsko nedodalo potrebné údaje, celkovú hodnotu za EÚ nezverejnili.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vo väčšine krajín Únie klesla vlani očakávaná dĺžka života, stúpla iba v dvoch štátoch © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Portugalský expremiér José Sócrates pôjde pred súd, vinia ho z prania špinavých peňazí
<< predchádzajúci článok
V Nemecku po zaočkovaní AstraZenecou zaznamenali 42 prípadov trombózy

Vo väčšine krajín Únie klesla vlani očakávaná dĺžka života, stúpla iba v dvoch štátoch - diskusné fórum čitateľov