Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

05. septembra 2019

Vo veku 41 rokov tragicky zahynul svetoznámy hudobný skladateľ LaShawn DanielsIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
 
New York 5. septembra  - Americký skladateľ hudobných hitov LaShawn Daniels zomrel vo veku 41 rokov. Informovala o tom v stredu stanica BBC s odvolaním sa na vyhlásenie jeho manželky, ktorá na sociálnej sieti Instagram oznámila, že Daniels zahynul pri autohavárii v štáte Južná Karolína.


Ako spoluautor hudby sa podieľal na skladbách Say My Name (Destiny's Child), Telephone (Lady Gaga), It's Not Right but It's Okay (Whitney Houstonová), He Wasn't Man Enough (Toni Braxtonová), You Rock My World (Michael Jackson), If You Had My Love (Jennifer Lopezová), Angel (Natasha Bedingfieldová), Holler (Spice Girls), The Boy Is Mine (Brandy and Monica) či Can't Leave 'em Alone (Ciara).

Daniels v roku 2000 získal hudobnú cenu Grammy v kategórii najlepšia R&B skladba za spoluautorstvo zmienenej piesne Say My Name. Na Grammy ho nominovali ešte ďalších sedemkrát. Daniels pravidelne spolupracoval s hudobným producentom Rodneym Jerkinsom vystupujúcim pod pseudonymom Darkchild. Daniels po sebe zanechal manželku April, s ktorou bol zosobášený 20 rokov, a troch synov.
 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pred 70 rokmi vznikol SĽUK, súbor, ktorý preslávil slovenský folklór
<< predchádzajúci článok
Výstava Sloboda a identita pripomína 30. výročie pádu železnej opony

Vo veku 41 rokov tragicky zahynul svetoznámy hudobný skladateľ LaShawn Daniels - diskusné fórum čitateľov