Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. mája 2021

Vo Veľkej Británii sa šíri indický variant koronavírusu, krajina napriek tomu opäť uvoľní opatreniaReštrikcie zamerané proti šíreniu koronavírusu vo Veľkej Británii sa v pondelok opäť uvoľnia napriek rastu počtu prípadov nákazy novým, takzvaným ...Zdieľať
virus_outbreak_britain_reopening_64203 10d9a2bdf0ad4bef90cb333511103a30 676x451 14.5.2021 (Webnoviny.sk) - Reštrikcie zamerané proti šíreniu koronavírusu vo Veľkej Británii sa v pondelok opäť uvoľnia napriek rastu počtu prípadov nákazy novým, takzvaným indickým variantom vírusu. Britský minister zodpovedný za vakcináciu Nadhim Zahawi uviedol, že plán „naďalej platí, pretože vakcíny sa distribuujú".


Od pondelka 17. mája budú môcť puby a reštaurácie vo Veľkej Británii otvoriť aj svoje interiérové priestory a od 21. júna chce britská vláda ukončiť „všetky obmedzenia v oblasti spoločenských kontaktov". Informuje o tom portál news.sky.com.

Britský premiér Boris Johnson vo štvrtok povedal, že Veľkú Britániu „znepokojuje" indický variant koronavírusu. Napriek tomu však predseda vlády uviedol, že „nevidím nič, čo by ma odrádzalo od presvedčenia, že budeme môcť v pondelok a potom 21. júna pokročiť vpred" v uvoľňovaní reštrikcií v Anglicku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vo Veľkej Británii sa šíri indický variant koronavírusu, krajina napriek tomu opäť uvoľní opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Letná sezóna môže gastro sektoru pomôcť, Štefanec navrhuje aspoň dočasné zníženie DPH na 10 percent
<< predchádzajúci článok
Niké v novej kampani s Jánom Lašákom prináša klientom majstrovské bonusy!

Vo Veľkej Británii sa šíri indický variant koronavírusu, krajina napriek tomu opäť uvoľní opatrenia - diskusné fórum čitateľov