Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

02. novembra 2017

Vo Veľkej pyramíde v Gíze objavili vedci skrytú miestnosť, jej účel zatiaľ nepoznajúVedci v Egypte objavili skrytú miestnosť vo Veľkej pyramíde v Gíze. Ide o prvý takýto objav od 19. storočia. Medzinárodný tím archeológov o tom informoval v magazíne ...Zdieľať
egypt_great_pyramid_79136 ad218caa453c479084a03258a326934a 640x420 KÁHIRA 2. novembra  - Vedci v Egypte objavili skrytú miestnosť vo Veľkej pyramíde v Gíze. Ide o prvý takýto objav od 19. storočia. Medzinárodný tím archeológov o tom informoval v magazíne Nature.
Prázdna 30 metrov dlhá miestnosť je situovaná nad Veľkou galériou a má s ňou podobný prierez. Jej účel zatiaľ nepoznajú. Objaviť sa ju vedcom podarilo s použitím snímača, ktorý zaznamenával správanie subatomárnych častíc nazývaných mióny, ktoré prenikajú skalou podobne ako röntgenové žiarenie, ibaže oveľa hlbšie.

Veľká pyramída je tiež známa pod názvom Chufuova pyramída a pochádza z obdobia štvrtej dynastie faraónov, ktorá vládla v rokoch 2509 až 2483 pred naším letopočtom. Novo objavená miestnosť zrejme nie je prepojená s ostatnými vnútornými priestormi pyramídy.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vo Veľkej pyramíde v Gíze objavili vedci skrytú miestnosť, jej účel zatiaľ nepoznajú © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MFF Bratislava uvedie aj víťaza z Benátok retro fantasy Podoba vody
<< predchádzajúci článok
FORBES: Merkelová sa siedmy raz stala najvplyvnejšou ženou planéty

Vo Veľkej pyramíde v Gíze objavili vedci skrytú miestnosť, jej účel zatiaľ nepoznajú - diskusné fórum čitateľov