15. augusta 2010

VODNÝ SLALOM-ME: zlato v C1 Macová, Dukátová druhá

Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Katarína Macová si na XI. majstrovstvách Európy v Čunove vybojovala v C1 žien zlatú medailu. V tejto pre ...

bez nazvu Katarína Macová

ČUNOVO 15. augusta (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Katarína Macová si na XI. majstrovstvách Európy v Čunove vybojovala v C1 žien zlatú medailu. V tejto pre ženy novej disciplíne ju na ceste za titulom nezastavilo ani vynechanie jednej z bránok, za čo jej rozhodcovia podľa pravidiel prirátali k dosiahnutému času 50 trestných sekúnd. Úspech slovenských kanoistiek zvýraznila Jana Dukátová, ktorá skončila druhá, keď bola pomalšia o necelých desať sekúnd. Bronz si v čunovskom kanáli vypádlovala víťazka predpoludňajšej kvalifikácie Francúzka Carolina Loirová. Tretia Slovenka v sedemčlennom štartovom poli Kristína Nevařilová nazbierala až 304 trestných sekúnd a uzatvárala výsledkovú listinu.