20. júna 2010

VODNÝ SLALOM-SP: Triumfovala Schornbergová

Víťazkou kategórie kajakárok na pretekoch 1. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v Prahe-Troji sa stala Nemka Jasmin Schornbergová. Iba o 11 ...

jana dukatova Jana Dukátová vyšla naprázdno.

PRAHA 20. júna (WEBNOVINY) - Víťazkou kategórie kajakárok na pretekoch 1. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v Prahe-Troji sa stala Nemka Jasmin Schornbergová. Iba o 11 stotín sekundy pomalšia bola Fione Pennieová z Veľkej Británie, bronz si vybojovala nestarnúca domáca česká slalomárka Štěpánka Hilgertová. Z dvojice Sloveniek v desaťčlennom finále sa na medailové pozície nedodstala ani jedna. Jana Dukátová, ktorá neuveriteľne suverénnym spôsobom triumfovala v semifinále, vynechala vo finálovej jazde 13. bránku a 50-sekundová penalizácia ju odsunula až na 9. miesto. O dve pozície vyššie sa tak umiestnila Dana Beňušová, ktorá je v slovenskej reprezentácii iba prvou náhradníčkou.

Už predpoludňajšie semifinále bolo konečnou stanicou pre tretiu slovenskú reprezentantku Elenu Kaliskú. Dvojnásobná olympijská víťazka a šesťnásobná celková víťazka seriálu SP obsadila v ňom až 15. miesto, na účasť vo finále potrebovala o vyše 4 sekundy rýchlejší čas. Gabriela Stacherová skončila svoje účinkovanie už v piatkovej kvalifikácii, kde skončila tridsiata deviata a to na postup nestačilo.

Neoficiálne výsledky - finále
K1 ženy: 1. Jasmin Schornbergová (Nem.) 109,05 (0), 2. Fiona Pennieová (V. Brit.) 109,16 (2), 3. Štěpánka Hilgertová (ČR) 109,79 (2), 4. Laura Blakemanová (V. Brit.) 111,04 (0), 5. Irena Pavelková (ČR) 111,70 (2), 6. Violetta Oblingerová-Petersová (Rak.) 112,56 (2), 7. Dana Beňušová (SR) 114,62 (2), 8. Caludia Bärová (Nem.) 117,63 (4), 9. Jana Dukátová (SR) 203,70 (52), 10. Urša Krageljová (Slovin.) 221,59 (106), ... nepostúpila do finále 15. Elena Kaliská, ... nepostúpila do semifinále 39. Gabriela Stacherová (obe SR)

FUTBAL-MS: F-skupina: Slovensko - Paraguaj - hlasy
VODNÝ SLALOM-SP: V K1 mužov bude finále bez SR