20. júna 2010

VODNÝ SLALOM-SP: V K1 mužov bude finále bez SR

Víťazom kategórie kajakárov na pretekoch 1. kola Svetového pohára 2010 vo vodnom slalome v Prahe-Troji sa stal Talian Daniele Molmenti. Tomu miestny kanál ...

bez nazvu Ján Šajbidor

Foto: SITA/ Peter Pašuth PRAHA 20. júna (WEBNOVINY) - Víťazom kategórie kajakárov na pretekoch 1. kola Svetového pohára 2010 vo vodnom slalome v Prahe-Troji sa stal Talian Daniele Molmenti. Tomu miestny kanál mimoriadne vyhovuje, veď tu pred štyrmi rokmi získal svoj najväčší triumf kariéry, keď sa stal majstrom sveta. Domáce prostredie perfektne využil Čech Luboš Hilgert, ktorý skončil druhý, bronz si z českej metropoly odváža Švajčiar Michael Kurt, ktorý sa do finále kvalifikoval ako posledný - desiaty.

Slovenskí kajakári sa medzi najlepších nedostali. Najbližšie k finálovej účasti mal majster Európy z roku 2007 Ján Šajbidor. V semifinále skončil jedenásty, obsadil teda prvú nepostupovú pozíciu. Od bojov o medaily ho delilo 63 stotín sekundy. Nováčik v slovenskej reprezentácii Kamil Kaniščák dosiahol v semifinále 31. najrýchlejší čas. Tomáš Mráz sa nedostal z kvalifikácie, kde skončil päťdesiaty druhý.

Neoficiálne výsledky - finále
K1 muži: 1. Daniele Molmenti (Tal.) 92,62 (0), 2. Luboš Hilgert (ČR) 94,02 (0), 3. Michael Kurt (Švajč.) 94,68 (0), 4. Alexander Grimm (Nem.) 96,47 (2), 5. Vavřinec Hradílek (ČR) 96,82 (2), 6. Peter Kauzer (Slovin.) 96,97 (4), 7. John Hastings (Kan) 97,59 (2), 8. Benoit Pierre Peschier (Gréc.) 99,04 (2), 9. Dariusz Popiela (Poľ.) 101,90 (2), 10. Campbell Walsh (V. Brit.) 146,40 (50),...nepostúpili do finále 11. Ján Šajbidor,...31. Kamil Kaniščák,...nepostúpil do semifinále 52. Tomáš Mráz (všetci SR)

VODNÝ SLALOM-SP: Triumfovala Schornbergová