Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. februára 2009

Vojaci v Bangladéši po sebe strieľajú, v ohrození sú aj civilistiV sídle bangladéšskych pohraničných bezpečnostných síl v hlavnom meste Dháka sa v stredu strhla streľba, ohrození sú aj civilisti. Presné dôvody sú zatiaľ neznáme, no na miesto incidentu už ...Zdieľať
DHÁKA 25. februára (WEBNOVINY) - V sídle bangladéšskych pohraničných bezpečnostných síl v hlavnom meste Dháka sa v stredu strhla streľba, ohrození sú aj civilisti. Presné dôvody sú zatiaľ neznáme, no na miesto incidentu už privolali armádu. "Vo veliteľskom komplexe prebieha veľká prestrelka, počuli sme dokonca streľbu z mínometov. Streľba stále trvá, nemôžeme sa dostať dovnútra," uviedol miestny policajný veliteľ Nabodžit Chisa. Odmietal však povedať, či ide o vzburu vo vnútri ozbrojených síl.


Reportér televízie al-Džazíra na mieste činu Nicholas Haque uviedol, že streľba trvá od rána. "Boje sa podľa všetkého začali dnes ráno počas stretnutia nižších a vyšších dôstojníkov. Na uliciach vládne panika, nikto nevie, čo sa deje," popísal udalosti. Útočníci začali dokonca strieľať do civilného davu. "Boje v budove pokračujú. Nie sú tu žiadne bezpečnostné jednotky, žiadna polícia, sú tu len civilisti. Teda okrem vojakov, ktorí namierili svoje zbrane na civilistov."

Miestne súkromné televízie uviedli, že strážcovia hraníc obsadili miestnosť, v ktorej sa stretli dôstojníci. Žiadali vyššie platy a lepšie podmienky. Niekoľkých náhodných chodcov v okolí komplexu pri streľbe zranili a odviezli do nemocnice. Niekoľko vojakov opustilo komplex a obsadilo neďaleké nákupné centrum.

Bangladéš zažil počas svoje histórie viacero vojenských pučov a povstaní. Krajina, ktorá získala nezávislosť v roku 1971 oddelením sa od Pakistanu, má za sebou takisto viacero období vojenskej vlády.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Thajský premiér sa napriek demonštrantom dostal do úradu
<< predchádzajúci článok
Ak neznížime dane, pôjdeme dole vodou, varuje Dzurinda

Vojaci v Bangladéši po sebe strieľajú, v ohrození sú aj civilisti - diskusné fórum čitateľov