15. apríla 2011

VOLEJBAL: Slávia UK vyrovnala stav finálovej série

Konečná z Doprastav Bratislava (vľavo), Mitrengová z VK Slávia UK a Kóšová z VK Slávia UK (vpravo) počas zápasu Extraligy žien - finále play-off - druhý zápas medzi VK Slávia UK - Doprastav BratislavaFoto: SITA/Marián Peiger ...

bez nazvu Konečná z Doprastav Bratislava (vľavo), Mitrengová z VK Slávia UK a Kóšová z VK Slávia UK (vpravo) počas zápasu Extraligy žien - finále play-off - druhý zápas medzi VK Slávia UK - Doprastav BratislavaFoto: SITA/Marián Peiger BRATISLAVA 15. apríla (WEBNOVINY) - V druhom zápase finálovej série ženskej volejbalovej extraligy triumfovali hráčky Slávie UK EU Bratislava nad mestským rivalom Doprastavom v bojovnom a napínavom stretnutí 3:1 na sety a vyrovnali stav série na 1:1. Diváci okrem kvalitného volejbalu boli svedkami aj dvoch gratulácií - slovenskej volejbalovej legende Bohumilovi Golianovi k 80. narodeninám a mladej domácej hráčke Michaele Ňurcikovej k zisku titulu Miss Slovensko 2011. Tretie stretnutie finálovej série hranej na tri víťazstvá je na programe v stredu 20. apríla o 17.30 h v športovej hale PKO.

Výsledok - druhý zápas finále play-off (hrá sa na 3 víťazstvá):
VK Slávia UK EU Bratislava - VK Doprastav Bratislava 3:1 (21, -18, 20, 25) - stav série 1:1
100 min, rozhodovali: Fatrdla a Bajči, 300 divákov

V prvom sete začal lepšie hosťujúci Doprastav, no Salanciová výborným podaním "vyrobila" päť bodov, po ktorej sa domáce slávistky ujali vedenia 11:8. Od tohto momentu na palubovke dominovali a viedli až 24:15. V závere setu však nepochopiteľnými chybami dovolili Doprastavu znížiť na 24:21, až potom využili siedmy setbal. Dobre rozbehnuté hráčky Doprastavu pokračovali v kvalitnom výkone aj v druhom dejstve a rýchlo viedli 15:8. Tento náskok si udržali do konca setu.

Doprastav výborne začal aj tretí set, viedol 9:5, no Herelová piatimi úspešnými podaniami dostala Sláviu opäť do hry. Kľúčovým momentom tretieho dejstva bolo päť lôpt v rade, ktoré dokázala Slávia UK EU získať od stavu 18:18. Aj vo štvrtom sete začal lepšie Doprastav, vypracoval si sedembodový náskok pri servise Konečnej, no kapitánka domácich Čierna odpovedala rovnakou mincou a aj s jej pričinením vyrovnali slávistky na 14:14. Set vyvrcholil v dramatickej koncovke. Dva setbaly mali hráčky Doprastavu, napokon však opäť rozhodla svojím kvalitným servisom domáca Salanciová.

Hlasy:
Zuzana Tlstovičová (trénerka Slávie UK): "Podarilo sa nám dnes odohrať oveľa koncentrovanejšie, pokojnejšie a dôraznejšie stretnutie. Dokázali sme v ňom minimalizovať chyby. Som veľmi spokojná, že sme získali veľa bodov z protiútokov."

Marek Rojko (tréner Doprastavu): "Rozhodlo to, že súper hral trpezlivejšie ako my. Snažili sme sa na sieti hrať rôznymi spôsobmi, ale nešlo to. Mohli sme zlomiť zápas vo svoj prospech, ale tejto šance sme sa zľakli. Nič sa však nedeje, je to play-off, ideme trpezlivo do ďalšieho pokračovania série."