Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. augusta 2009

Volkswagen prechádza na nepretržitú výrobu prevodoviekSpoločnosť Volkswagen Slovakia, a. s. prechádza od pondelka 10. augusta na výrobu prevodoviek v nepretržitej prevádzke. Navýšenie výroby na maximálnu výrobnú kapacitu linky si vyžiadal zvýšený ...Zdieľať
BRATISLAVA 10. augusta (WEBNOVINY) - Spoločnosť Volkswagen Slovakia, a. s. prechádza od pondelka 10. augusta na výrobu prevodoviek v nepretržitej prevádzke. Navýšenie výroby na maximálnu výrobnú kapacitu linky si vyžiadal zvýšený dopyt po vozidlách v Európe. Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca automobilky Vladimír Machalík, výroba prevodoviek v nepretržitej prevádzke je stanovená na neurčito a v štyroch zmenách ju zabezpečuje celkovo 160 zamestnancov. Prevodovky z Bratislavy sú určené pre automobily značiek Volkswagen, Audi, Škoda a Seat. V roku 2008 vyrobila spoločnosť Volkswagen Slovakia 362 tis. prevodoviek.


Volkswagen Slovakia začiatkom júna oficiálne predstavil nový modelový rad rodinných automobilov. Investícia vytvorí v bratislavskom závode automobilky asi 1 500 nových pracovných miest. Prvé troj a päťdverové vozidlá, ktoré sa budú vyrábať pod značkami Volkswagen, Škoda a Seat, opustia automobilku už v roku 2011. Plná výrobná kapacita je plánovaná v nasledujúcom roku. Celkovo by produkcia VW Slovakia mala stúpnuť na 400 tis. áut ročne. Slovenská vláda už v decembri minulého roka schválila na tento investičný projekt stimuly vo forme daňových úľav vo výške viac ako 14 mil. eur.

Koncern Volkswagen pôsobí na Slovensku prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Volkswagen Slovakia, ktorá je výrobno-montážnym podnikom. Spoločnosť dosiahla v roku 2008 tržby 5,178 mld. eur. V uplynulom roku sa v závode v Bratislave vyrobilo 188 tis. vozidiel.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mestským policajtom pomáhajú štyri kone a desať psov
<< predchádzajúci článok
Podľa Čaploviča polícia v Michaľanoch zasiahla oprávnene

Volkswagen prechádza na nepretržitú výrobu prevodoviek - diskusné fórum čitateľov