Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. mája 2009

Volkswagen začne od pondelka znova vyrábaťSpoločnosť Volkswagen Slovakia, a.s. v pondelok znova začne s výrobou. "Obe výrobné linky bratislavského závodu sa znovu spustia v pondelok rannou smenou. Spoločnosť prestávku vo výrobe využila aj na ...Zdieľať
BRATISLAVA 15. mája (WEBNOVINY) - Spoločnosť Volkswagen Slovakia, a.s. v pondelok znova začne s výrobou. "Obe výrobné linky bratislavského závodu sa znovu spustia v pondelok rannou smenou. Spoločnosť prestávku vo výrobe využila aj na prípravné práce na realizáciu výroby vozidiel radu New Small Family," uviedol hovorca Volkswagen Slovakia Vladimír Michalík. Prerušenie výroby v bratislavskom závode trvalo od 11. do 15. mája. "Výrobní zamestnanci mali možnosť čerpať dovolenku z roku 2008 a 2009, náhradné voľno alebo využiť nástroj prekážky v práci na strane zamestnávateľa, s náhradou mzdy vo výške 66% z priemerného zárobku zamestnanca," spresnil Michalík. Výroba prevodoviek, údržba, administratíva a závod v Martine počas tohto obdobia pracovali bez obmedzení.


Nemecká automobilka Volkswagen v apríli tohto roka definitívne rozhodla o umiestnení výroby vozidiel New Small Family na Slovensku. Celkové investície dosiahnu 308 mil. eur. Počet zamestnancov automobilky na Slovensku by sa mal zvýšiť o približne 1 500. Prvé vozidlá nového modelového radu opustia linky na začiatku roku 2011, plnú výrobnú kapacitu nového typu automobilu by mala spoločnosť dosiahnuť v roku 2012. Výrobná kapacita závodu sa zvýši na 400 tis. áut ročne. Slovenská vláda už v decembri minulého roka schválila na tento investičný projekt stimuly vo forme daňových úľav vo výške viac ako 14 mil. eur.

Koncern Volkswagen pôsobí na Slovensku prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Volkswagen Slovakia, ktorá je výrobno-montážnym podnikom. V Bratislave vyrába nemecká automobilka VW Touareg, Audi Q7, časť vozidiel Porsche Cayenne a Škodu Octavia, v Martine má závod na výrobu prevodoviek a komponentov do prevodoviek a v Košiciach sa pripravujú autá na export do Ruska. Automobilka zamestnávala v roku 2008 priemerne 7,8 tis. pracovníkov. Spoločnosť Volkswagen Slovakia, a.s. Bratislava v minulom roku dosiahla zisk po zdanení vo výške 283,5 mil. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 25,9 %. V roku 2008 slovenský výrobca automobilov dosiahol tržby na úrovni 5,178 mld. eur, čo znamenalo medziročný pokles o 9,6 %. V uplynulom roku podľa jeho informácií sa v závode v Bratislave vyrobilo 188 tis. vozidiel, kým v roku 2007 sa vyrobilo 249 tis. automobilov.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mikloš: Za prepad ekonomiky môže vláda
<< predchádzajúci článok
V Žiline o preukazy pre voľby do EP požiadalo 32 ľudí