Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júna 2022

Von der Leyenová dorazila do Kyjeva, horúcou témou rozhovorov bude pokrok Ukrajiny na jej ceste stať sa členom EÚPredsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová oznámila, že je v Kyjeve, aby sa stretla s ...Zdieľať
fu9vwwwwyaawlra e1654942560395 676x525 11.6.2022 (Webnoviny.sk) - Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová oznámila, že je v Kyjeve, aby sa stretla s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Na mikroblogovacej sieti Twitter uviedla, že „vyhodnotia spoločnú prácu potrebnú pre rekonštrukciu a pokrok Ukrajiny na jej európskej ceste".

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Očakáva sa, že EK na budúci týždeň zverejní svoje hodnotenie žiadosti Ukrajiny o udelenie štatútu kandidátskej krajiny na členstvo v EÚ, čo je prvým krokom na dlhej ceste k členstvu.

Von der Leyenová je od začiatku ruskej invázie už druhýkrát na návšteve Ukrajiny. Zároveň bola jednou z prvých európskych lídrov, ktorí Ukrajinu počas vojny navštívili.
Zdroj: Webnoviny.sk - Von der Leyenová dorazila do Kyjeva, horúcou témou rozhovorov bude pokrok Ukrajiny na jej ceste stať sa členom EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Finančník Kvietik pôjde na slobodu, Najvyšší súd vytkol vyšetrovateľom protiprávny postup
<< predchádzajúci článok
Policajná naháňačka v Nitre, vodiča zastavili až dva výstreli na zadné kolesá (video)