05. decembra 2009

Vonnová kráľovnou Lake Louise, vyhrala aj v sobotu

Američanka Lindsey Vonnová vyhrala v priebehu 24 hodín v kanadskom Lake Louise aj druhý zjazd sezóny Svetového pohára alpských lyžiarok. Americká kráľovná rýchlostných disciplín zvíťazila na ...

LAKE LOUISE 5. decembra (WEBNOVINY) - Američanka Lindsey Vonnová vyhrala v priebehu 24 hodín v kanadskom Lake Louise aj druhý zjazd sezóny Svetového pohára alpských lyžiarok. Americká kráľovná rýchlostných disciplín zvíťazila na svojej obľúbenej trati v provincii Alberta s náskokom 35 stotín sekundy pred Nemkou Mariou Rieschovou, ktorá je aj naďalej líderkou hodnotenia Svetového pohára. Vonnová je však už hneď za ňou a ako líderka bojov o malý glóbus za zjazd stráca iba sedem bodov. Tretia skončila v Lake Louise na 3090 m dlhej trati s odstupom 7 desatín sekundy Kanaďanka Emily Brydonová. Rieschová si s Brydonovou vymenili svoje umiestnenia v porovnaní s piatkom.

Vonnovej sa v Lake Louise darí. Na olympijskej zjazdovke sa presadila už siedmykrát v kariére a trať už volajú aj jej obývacou izbou. V Alberte pravidelne vyhráva Vonnová od roku 2004. Obhajkyňa veľkého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári a tiež úradujúca majsterka sveta v zjazde si pripísala už 24. víťazstvo v rámci pretekov SP, z toho štrnáste v kráľovskej disciplíne. Dvadsaťpäťročná Američanka siedmym triumfom v Lake Louise prekonala tamojšiu doterajšiu rekordérku Katju Seizingerovú z 90. rokov, ktorá v Kanade vyhrala tri zjazdy a tri super G. Vonnová dosiahla v Lake Louise prvé double, niečo podobné sa jej nepodarilo v rokoch 2004, 2005 a 2006, keď sa počas víkendu išli tiež dva zjazdy.

Výsledky - preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien v Lake Louise:
Zjazd: 1. Lindsey Vonnová (USA) 1:50,06 min, 2. Maria Rieschová (Nem.) +0,35 s, 3. Emily Brydonová (Kan.) +0,70, 4. Anja Pärsonová (Švéd.) +1,11, 5. Dominique Gisinová (Švajč.) +1,23, 6. Elisabeth Görglová (Rak.) +1,27, 7. Ingrid Jacquemodová (Fr.) +1,47, 8. Britt Janyková (Kan.) +1,48, 9. Marion Rollandová (Fr.) +1,55, 10. Alice McKennisová (USA) +1,64