09. augusta 2008

Výber SR ”20” v hokeji prehral v Berlíne s ČR ”20” a skončil posledný

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov neuspela ani vo svojom závere čnom treťom vystúpení na turnaji štyroch krajín "U20 Summer Hockey Challenge" v Berlíne, keď v sobotu prehrala so svojimi ...

BERLÍN 9. augusta (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov neuspela ani vo svojom závere čnom treťom vystúpení na turnaji štyroch krajín "U20 Summer Hockey Challenge" v Berlíne, keď v sobotu prehrala so svojimi rovesníkmi z Česka vysoko 0:5. Zverenci trénera Štefana Mikeša nezvládli najmä druhú tretinu, keď im ich súper nastrieľal štyri góly a o osude stretnutia bolo prakticky rozhodnuté. Mladým Slovákom sa tak v konkurencii Česka, Nemecka a Švajčiarska nepodarilo ani raz zvíťaziť a na turnaji obsadili s jedným bodom konečné štvrté miesto. Výsledok - sobota: Česko "20" - Slovensko "20" 5:0 (1:0, 4:0, 0:0) Góly: 2. Vincour (Vlach, Kubalík), 28. Valchař (Karpov), 32. Stoklasa (Karpov), 34. Piskáček (Dalecký, Eberle), 37. Kubalík (Vlach, Vincour) Vylúčení: 15:11 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 120 divákov Zostava SR: Janus - Kozák, Pekar, Štajnoch, Bača, Brejčák, Bokroš, Vizváry, Deyl - Grošaft, Vartovník, P. Kopecký, Uhnák, Slávik, Ficko, O. Rusnák, Mertel, Mišura, Hadbavný, Vyletelka Štefan Mikeš (hlavný tréner SR do 20 rokov): "V tomto stretnutí sme pokojne mohli vyhrať nie iba prvú tretinu, ale aj celý zápas. Žiaľ, nedarilo sa nám v koncovke, nedokázali sme premeniť ani tie najvyloženejšie šance. Naopak súper nás potrestal za každú chybu a druhú tretinu vyhral 4:0. Ale netreba hodnotiť iba tento jeden zápas, ktorý sa nám nevydaril. Na turnaji štartovalo sedemnásť hráčov, ktorí prvýkrát hrali v našom mužstve. Takže je zákonité, že na výsledkoch sa prejavila ich neskúsenosť. Turnaj v Berlíne nám jednoznačne ukázal, kde sú naše nedostatky. V ďalšom prípravnom období budeme pracovať na ich odstraňovaní. Dve stretnutia odchytal Janus presne tak, ako sme si to pred turnajom naplánovali. Našou najväčšou slabinou bola presná koncovka. Dať dva góly v troch zápasoch je veľmi málo." SITA