14. decembra 2013

Výber Západu zdolal v Zápase hviezd Východ

o sobotňajšieho Zápasu hviezd slovenskej basketbalovej extraligy mužov v bratislavskej Hant aréne 14. decembra 2013. Na snímke Justin Graham z tímu Západ počas Zápasu All Star Game Slovak Sport.TV extraligy. Foto: TASR/Michal Svítok
Bratislava 14. decembra (TASR) - Najlepší basketbalisti slovenskej extraligy predviedli v sobotu atraktívnu šou, plnú šikovných akcií, smečov i vydarených blokov.

V stretnutí hviezd sa nakoniec tešil z víťazstva výber Západu, ktorý si poradil s Východom pomerom 143:129 po polčase 79:55.

V bratislavskej Hant aréne však nešlo o výsledok, ale o zábavu, ktorú spestrili exhibície v úspešnosti trojkových pokusov i v smečovaní do koša, no najmä slovinskí Dunking Devils. Zápas sa uskutočnil pri príležitosti 50. výročia založenia Interu.

Oba tímy predvádzali na palubovke rýchle akcie, parádne smeče i presnosť z veľkých vzdialeností. Exhibícii dominovali hlavne útoky, na obranu ani jedna strana príliš nemyslela, veď hlavným účelom bola zábava. "Domáci" Západ pod vedením trénerskej dvojice František Rón z Komárna a Oleg Meleščenko z Interu išiel od úvodu za víťazstvom a už v polčase si vypracoval náskok (79:55), ktorý si udržal až do konca. Nakoniec sa tešil z celkového triumfu 143:129.

"Východniari" pod taktovkou Krunoslava Krajnoviča (BC Prievidza) a Milana Černického (Spišská Nová Ves) zmiernili neúspech víťazstvom v súťaži trojkárov, ktorú ovládol Saša Jankovič zo Svitu. Najlepším smečiarom sa stal Elton Frazier z Nitry. O najväčšiu šou sa ale postarali práve slovinskí smečiarski "kúzelníci". Dunking Devils za pomoci trampolín ukázali vynikajúce predstavenie a zožali najväčší aplauz.