Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. apríla 2009

Výhrady ”bugárovcov” je podľa Duraya možné akceptovaťVýhrady „bugárovcov“ je podľa podpredsedu SMK Miklósa Duraya možné akceptovať, alebo o nich diskutovať. „Spoločnou silou je možná aj zmena. Ak sme vedeli zlúčiť v roku 1998 tri strany ...Zdieľať
BRATISLAVA 24. apríla (WEBNOVINY) – Výhrady „bugárovcov“ je podľa podpredsedu SMK Miklósa Duraya možné akceptovať, alebo o nich diskutovať. „Spoločnou silou je možná aj zmena. Ak sme vedeli zlúčiť v roku 1998 tri strany (MKDH, Spolužitie, MOS – pozn. SITA), tak toto musíme tiež zvládnuť,“ povedal dnes Duray po rokovaní predsedníctva s trojicou poslancov NR SR Bélom Bugárom, Gáborom Gálom a Lászlóom Nagyom, ktorý v stredu opustili poslanecký klub SMK. Zároveň uviedol, že dnes sa nehovorilo o osobách, ale o metodike politiky. Duray dúfa, že trojica sa do 16. mája, kedy sa bude konať zasadnutie Republikovej rady strany, vráti naspäť do poslaneckého klubu. „Každý jeden ich dnes požiadal, poprosil, vyzval, aby sa vrátili. Aj ja osobne som povedal, že brány klubu sú otvorené,“ povedal.


Bugár po stretnutí na spoločnom brífingu s Pálom Csákym uviedol, že stretnutie sa konalo na pozvanie predsedu strany a trojica poslancov na ňom predniesla svoje výčitky, o ktorých v stredu hovorila na tlačovej besede. „Dohodli sme sa, že v rokovaniach budeme pokračovať. Niektorí až teraz pochopili naše výčitky,“ povedal. Podľa neho tém na diskusiu sa za 2,5 roka nazhromaždilo veľa. „Pokiaľ všetky nerozdiskutujeme a neukončíme diskusiu, nebudeme informovať, lebo by sme zahatali cestu k dohode,“ zdôraznil. Opätovne pripomenul, že situácia sa musí vyriešiť do 16. mája, kedy štartuje predvolebná kampaň do eurovolieb.

Csáky označil tón dnešného stretnutia za priateľský. Bol to podľa neho civilizovaný dialóg, pri ktorom nepadlo hlasnejšie slovo. „Budeme pokračovať s cieľom dohody,“ povedal.

Rozdelenosť SMK je aj v regiónoch. Pred novinármi Csákyho kritizoval okresný predseda strany z Michaloviec Elemér Jakab, ktorý šéfuje viac ako 500 členom strany v okrese. „Nie som spokojný s Csákym, lebo má zvláštne metódy. Nekomunikuje s nami,“ vyhlásil. Podľa neho sú tri okresy v Košickom kraji s vedením SMK nespokojné. Sú to okrem Michaloviec, Trebišov a Rožňava. Naopak, vedenie podporujú členovia z Košíc a z okresu Košice - okolie.

Jakab je presvedčený, že Bugár ešte raz bude predsedom strany, ale nevedel povedať, či SMK. Ak by Bugár zo strany odišiel, išiel by s ním. „Na 98 percent sme v okrese bugárovci,“ dodal.
Bugár, Gál a Nagy v stredu na tlačovej besede kritizovali štýl vedenia politiky strany a požadovali dodržiavanie stanov a návrat k programu SMK. "Čakáme, že SMK sa vráti k svojmu pôvodnému programu, dodržiavaniu stanov,“ uviedol vtedy Nagy. Gál verí, že užšie vedenie strany spraví všetko pre to, aby sa do klubu všetci traja vrátili. Dodal, že aj oni chcú pre to urobiť všetko. „Vidíme určité možnosti nápravy,“ doplnil vtedy Nagy. Jedno z riešení by podľa Bugára bolo, keby nastala výmena predsedu strany. Zároveň však zdôraznil, že trojici nejde len o dohodu s Csákym, ale aj s ostatnými členmi vedenia. „To sú aj tí, ktorí mlčia a hovoria za jeho chrbtom,“ vyhlásil v stredu na tlačovej besede. Pred týždňom zo strany odišiel poslanec NR SR Zsolt Simon.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predaj nových domov v USA v marci klesol o 0,6 %
<< predchádzajúci článok
Na skládku v Pezinku sa v posledných dňoch intenzívne vyváža odpad

Výhrady ”bugárovcov” je podľa Duraya možné akceptovať - diskusné fórum čitateľov