Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

01. apríla 2007

Výrobu na Slovensku plánuje ďalší výrobca lanových dráhVýrobu na Slovensku plánuje ďalší výrobca lanových dráh. Po nedávno ohlásenej investícii firmy Doppelmayr v priemyselnom parku Kechnec počíta s výstavbou nového závodu aj združenie Leitner ...Zdieľať

BRATISLAVA 1. apríla (WEBNOVINY) - Výrobu na Slovensku plánuje ďalší výrobca lanových dráh. Po nedávno ohlásenej investícii firmy Doppelmayr v priemyselnom parku Kechnec počíta s výstavbou nového závodu aj združenie Leitner Group, ktorú tvoria spoločnosti Leitner, Pomagalski a Prinoth. Podľa konateľa spoločnosti Techmont Snow Vladimíra Štefunka, ktorá zastupuje Pomagalski v SR, v Českej republike a na Ukrajine, pre investíciu sa zvažujú štyri lokality na Slovensku. "Plánuje sa výstavba závodu, ktorý bude vyrábať konštrukcie pre lanové dráhy. Takisto sa počíta s výstavbou servisného strediska," dodal Štefunko.

Pomagalski už má skúsenosti zo Slovenska. Za posledné štyri roky tu postavila osem lanových dráh. S výstavbou závodu plánuje Leitner Group začať ešte v tomto roku, s jej ukončením počíta počas budúceho roka. Investičné náklady sa podľa Štefunka predpokladajú rádovo na niekoľko miliónov eur. Zamestnať plánujú podľa neho niekoľko desiatok ľudí.

Koncom februára už ohlásil rakúsky výrobca lanových prepravných technológií Doppelmayr, že v priemyselnom parku Kechnec na východnom Slovensku vybuduje nový závod a predajné centrum zamerané na poskytovanie služieb zákazníkom z krajín strednej a východnej Európy. Do výstavby nového závodu chce spoločnosť investovať 6,3 mil. eur, čo v prepočte predstavuje približne 210 mil. Sk. V Kechneci by sa mali vyrábať lanovkové veže a stožiare, ako aj oceľové konštrukcie staníc a niektoré komponenty lanoviek. Výstavba závodu má začať na budúci rok a v roku 2010 by mali výrobné priestory opustiť prvé produkty.

(1 EUR = 33,381 SKK)

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Irán plánuje prestať s oceňovaním ropy v amerických dolároch
<< predchádzajúci článok
Slováci by sa podľa Bugára nemali báť autonómie