Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

01. apríla 2007

Irán plánuje prestať s oceňovaním ropy v amerických dolárochVýznamný vývozca ropy - Irán plánuje prestať používať na oceňovanie ropy americké doláre. Informovala o tom iránska štátna televízia, ktorá citovala guvernéra centrálnej banky Ebrahima ...Zdieľať

TEHERÁN 1. apríla (WEBNOVINY) - Významný vývozca ropy - Irán plánuje prestať používať na oceňovanie ropy americké doláre. Informovala o tom iránska štátna televízia, ktorá citovala guvernéra centrálnej banky Ebrahima Sheibania. Ako Sheibani informoval, Irán plánuje úplne zastaviť predaj ropy za americké doláre, pričom dodal, že krajina zredukovala svoje aktíva denominované v amerických dolároch na 20 %. V správe sa téma ďalej nerozvádzala, neinformovala ani o žiadnom konkrétnom termíne.

Irán v decembri uviedol, že vymení pri zahraničných transakciách a oceňovaní zahraničných aktív v rukách iránskeho štátu americký dolár za euro v reakcii na zvyšujúci tlak Spojených štátov amerických na iránsky bankový systém. Na Irán sú uvalené sankcie OSN pre odmietanie zastavenia kontroverzného jadrového programu. Sankcie, ktoré sú namierené proti nukleárnym a raketovým programom, zahŕňajú zmrazenie účtov ľudí zapojených do takýchto programov.

SITA, AFP, Reuters, AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chlapec sa preslávil zbieraním vysávačov
<< predchádzajúci článok
Výrobu na Slovensku plánuje ďalší výrobca lanových dráh

Irán plánuje prestať s oceňovaním ropy v amerických dolároch - diskusné fórum čitateľov

Irán znižuje svoje dolárové rezervy2.4. 13:11:22