Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

23. marca 2017

Vyše 47-ročná záhada austrálskej kriminalistiky má prvého obvinenéhoAustrálska polícia zadržala a dnes i obvinila 63-ročného muža v súvislosti so záhadným zmiznutím trojročnej Cheryl Grimmerovej spred 47 rokov.Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Sydney 23. marca (TASR) - Austrálska polícia zadržala a dnes i obvinila 63-ročného muža v súvislosti so záhadným zmiznutím trojročnej Cheryl Grimmerovej spred 47 rokov.


Muž zadržaný v stredu v Melbourne, ktorého identitu polícia nezverejnila, čelí obvineniam z trestných činov únosu a vraždy.

Spomínaná kauza patrí medzi najväčšie záhady austrálskej kriminalistiky. Dievčatko zmizlo z pláže v Novom Južnom Walese, kde spoločne s troma súrodencami čakali na matku, kým zozbiera všetky veci pred odchodom z pobrežia. Unesenú odvtedy nevideli, nenašli sa ani jej telesné pozostatky.

Podľa slov policajného šéfinšpektora Brada Ainswortha nebolo dievčatko už hodinu po únose medzi živými. Žiadne detaily však policajný činiteľ verejnosti neprezradil s tým, že ich vyšetrovatelia budú prezentovať súdu.

Vyšetrovanie kauzy obnovili v Austrálii vlani, v čase zločinu iba 16-ročného podozrivého krátko po stredajšom výsluchu zadržali a dnes aj obvinili.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Rimavskej Sobote je najväčšia zbierka ramienok na šaty
<< predchádzajúci článok
Činohra SND uvedie svetovú premiéru inscenácie Túžba po nepriateľovi

Vyše 47-ročná záhada austrálskej kriminalistiky má prvého obvineného - diskusné fórum čitateľov