19. decembra 2006

Výsledky 34. kola hokejovej extraligy

Súhrn výsledkov utorkových stretnutí 34. kola slovenskej hokejovej extraligy: HKm Zvolen - HK Aquacity ŠKP Poprad 5:3 (3:0, 2:1, 0:2) Góly: 2. Klouda (J. Kopecký, Priechodský), ...

BRATISLAVA 19. decembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorkových stretnutí 34. kola slovenskej hokejovej extraligy:

HKm Zvolen - HK Aquacity ŠKP Poprad 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)

Góly: 2. Klouda (J. Kopecký, Priechodský), 15. Kubenko (Ščibran), 17. Cibuľa (F. Turek, Klouda), 24. Paciga (J. Čierny), 33. Štork (Cibuľa) - 39. Jabrocký (V. Vlk, Halaj), 42. Halaj (Bambúch, Jabrocký), 44. Jasovský (A. Kroták, V. Král)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Goga, Mášik, 1650 divákov

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Velebný, Ščibran, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Igor Majeský - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo - J. Čierny, L. Jurík, Paciga

Poprad: Kožuch (21. Hurajt) - Michal Segľa, Valečko, V. Vlk, Bambúch, Fabian, Jerofejevs, Kasík, Gurčík - Cipulis, A. Kroták, V. Král - Jasovský, Halaj, Jabrocký - Martin Segľa, Jarolín, Kubus - Piatak, Štolc

Zvolen mal raketový nástup do zápasu. Už v 2. min sa preštrikoval cez deravú obranu hostí Klouda a Zvolen viedol. Potom nevyužil dve veľké šance Krayzel, a tak až v 15. min po rýchlom prechode do útoku Kožucha prekonal Kopecký po predchádzajúcej Ščibranovej neúspešnej strele. Jednoznačný priebeh zápasu priklincoval tretím gólom v 17. min Cibuľa, ktorý sa presadil zblízka medzi štyrmi hosťujúcimi hráčmi - 3:0. Poprad hrozil iba z presiloviek, no Šimonovič bol pozorný. Aj úvod druhej tretiny patril domácim. Čierny spoza bránky prihral Pacigovi, ktorý pohotovo zvýšil na 4:0. Domáci útočník prekonal už brankára Hurajta, ktorý vystriedal Kožucha. V polovici zápasu sa presadil obranca HKm Štork, ktorý bekhendom medzi kruhmi poslal puk za Hurajtov chrbát - 5:0. Zvolenčania následne v aktivite poľavili, na konci druhého dejstva to využil hosťujúci Jabrocký a znížil. Podtatranci zaznamenali dva rýchle góly aj na začiatku tretej tretiny. Najprv Halaj zblízka skorigoval na 2:5 a potom po rýchlom protiútoku Jasovský zdramatizoval duel a znížil na 3:5. Domáci sa však potom prebrali z letargie a víťazstvo si už nenechali vziať.

Hlasy:

Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Súper dnes nebol ľahký. Začali sme však dobre, vyhrávali osobné súboje, mali prevahu, solídne kombinovali, čoho vyústením boli góly v súperovej sieti. Za stavu 5:0 sme sa však uspokojili, nehrali už naplno, to sa jednoducho nemôže stávať."

Jozef Skokan (asistent trénera Popradu): "Zvolen začal perfektne, my sme robili školácke chyby, čo sa nám aj vypomstilo. Domáci boli rýchlejší, presnejší. Nepriaznivý stav 0:5 sme dokázali stiahnuť na 3:5, no naviac sme už nemali. S mužstvom nás čaká ešte veľa práce."

MHC Martin - MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

Góly: 4. Škuta (Koložváry, Špirko), 34. Török (Beran, Klepáč), 34. Špirko (Koložváry, Škuta), 47. Themár (Mahdalík, P. Tabaček), 50. Stančok (Mahdalík), 56. Stančok (Važan, P. Tabaček) - 49. Richard Huna (Róbert Huna, Rúfus)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Orolin, Bednár, 1800 divákov

Martin: Dzubina - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka - Török, Beran, Trokan - Špirko, Koložváry, Važan - Markovič, Kuric, Podstavek - od 41. min Themár, Mahdalík, P. Tabaček

L. Mikuláš: Falter - Rúfus, Fatyka, M. Droppa, M. Grman, Petran, M. Bača, M. Školiak - Köver, Holečko, Milec - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Michel Miklík, Trochta, Marek Hovorka - F. Zúbek, Bartík, Legerský

Charakter prvej tretiny udala 4. minúta, v ktorej Koložváry spoza bránky našiel voľného Škutu a ten otvoril skóre - 1:0. Potom sa hral rýchly a otvorený hokej, viac čistých šancí mali domáci, najmä Škutová strela v 20. min zaváňala gólom. Zápas sa zlomil v 34. min, keď Martinčania strelili dva zlepené góly. Najskôr Beran ukážkovo prihral Törökovi, ktorý do prázdnej bránky upravil na 2:0 a o 37 sekund biliardovú akciu MHC zakončil Špirko - 3:0. Po tomto údere si lavička Liptákov zobrala oddychový čas, čo však hosťom veľmi nepomohlo. Martinská lavína sa valila naďalej a v 47. min ďalšiu akciu na jeden dotyk zaklincoval Themár - 4:0. O dve minúty neskôr však potrestal nekoncentrovanosť domácich Richard Huna - 4:1. Bola to však labutia pieseň Liptákov, pretože o 23 sekúnd po inkasovanom góle zaznamenal Stančok piaty úspešný zásah domáceho tímu. Ten istý hráč bol pri streleckej chuti aj v 56. min, čím sa uzavrel gólový účet zápasu.

Hlasy:

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Hrali sme zodpovedne a naše víťazstvo je zaslúžené. V prvej tretine sme mali veľké množstvo šancí, ale strelili sme iba jeden gól. Až v ďalšom priebehu stretnutia sme dokázali prekonať odolnosť hostí. Korektúry v zostave oproti minulým zápasom nám pomohli."

Jerguš Bača (asistent trénera L. Mikuláša): "Martin bol od začiatku aktívnejší. Išiel za svojim cieľom a zvíťazil zaslúžene. V prvej tretine sme boli pod stálym tlakom, vtedy nás podržal brankár Falter. V druhej tretine sme sa domácim vyrovnali len v prvých desiatich minútach. Zápas sa zlomil vtedy, keď sme inkasovali dva rýchle góly za sebou, keď nás Martinčania prečíslili."

HK 36 Skalica - HC Košice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly: 7. Gula (M. Ivičič, T. Višňovský) - 7. Špelda (Javín, Lipiansky), 57. Špilár (Špelda)

Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - M. Novák, Mihajlo, 2500 divákov

Skalica: Marlin - M. Ivičič, Gula, K. Sloboda, Šille, Škadra, M. Zajac, Hanka, Flamík - T. Višňovský, Hollý, Šátek - Kocák, R. Školiak, Liščák - F. Novák, Hrnčirík, Malík - Mikušovič, Horský, Vaško

Košice: Lipovský - Kall, Špelda, I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Milan Varga - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - Lažo, Kmiť, Dravecký - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - K. Kováč, Pleva, S. Gron

Diváci videli v Skalici pohľadný hokej, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Ozdobou stretnutia boli obaja gólmani. Premiérovo sa v skalickej bránke predstavil Američan David Marlin a predviedol niekoľko pekných zákrokov. Prvá tretina priniesla po jednom góle na oboch stranách, keď do útoku zavelil v 7. min domáci obranca Peter Gula. Skaličania v tom momente predviedli akciu na jeden dotyk so zakončením do prázdnej bránky - 1:0. Hostia však využili už o 23 sekúnd nato presilovku piatich proti štyrom, keď sa ujala presná strela Špeldu - 1:1. V 20. min sa ocitli v prečíslení Košičania Lažo s Draveckým, ale skóre sa nemenilo, rovnako ako po následnej akcii Reného Školiaka a Šáteka na druhej strane. Aktívna hra oboch tímov v druhej časti gól nepriniesla. V sľubnej šanci bol v 35. min domáci útočník Novák, ktorý to skúšal sám, ale aj jemu v skórovaní zabránil spoľahlivý Lipovský. Bývalý skalický gólman zneškodnil šance ďalších domácich hokejistov Školiaka i Kocáka, ako aj T. Višňovského. Hostia z metropoly východu si zo Záhoria napokon odniesli všetky body. Zaslúžil sa o to Špilár, ktorý tri minúty pred záverečnou sirénou využil prihrávku strelca prvého gólu Špeldu - 1:2. Záverečná hra bez brankára už Skalici vyrovnanie nepriniesla.

Hlasy:

Pavel Pazourek (asistent trénera Skalice): "Aj napriek prehre si myslím, že mužstvo podalo veľmi kvalitný výkon. Na šance bol zápas vyrovnaný, napokon však mali viac šťastia Košičania a strelili rozhodujúci gól. Z našej strany bolo vidieť enormnú sanhu po víťazstve, ale dnes sme jednoducho nemali potrebné šťastie."

Ján Šterbák (tréner Košíc): "Sme radi, že sme vyhrali, lebo v poslednom období išli o Skalici veľmi dobré správy.

Potvrdilo to aj dnešné stretnutie. Skaličania veľmi dobre korčuľujú, my sme sa ťažko presadzovali. Zápas bol vyrovnaný až do samotného záveru. Sú to pre nás veľmi cenné body."

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Góly: 36. A. Kollár (Staněk), 46. Marek Haščák (Heš, T. Melichárek) - 13. Kukumberg (Uram, Vorel), 20. Vorel (Kukumberg, Uram), 37. Ľ. Pištek (Tvrdoň), 54. Gráčik (Ľ. Pištek, Huba)

Vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Krpelec, Valach, 4 650 divákov

Trenčín: Hála - Homer, Heš, P. Mikuš, Urban, Staněk, Křetinský, Volek - T. Melichárek, Kóňa, Pardavý - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Barinka, Húževka, Mikulík - Baláž, Marek Haščák, Sivák

Slovan: Hovi - Pavlas, Srdínko, Devečka, Sersen, Kolba, Huba - Uram, Kukumberg, Vorel - Kuľha, J. Sýkora, M. Kokavec - Gráčik, Tvrdoň, Ľ. Pištek

Domáci začali ofenzívnejšie, okrem niekoľkých šancí však nezužitkovali ani dve presilovky a pykali za to. Hostia na lavičke s novou trénerskou dvojicou Cíger - Miklošovič totiž hneď svoju prvú početnú výhodu v 13. min využili, keď Kukumberg delovkou zblízka našiel medzierku pri žŕdke - 0:1. Dvadsaťdva sekúnd pred prvou sirénou Bratislavčania viedli už o dva góly, pretože Kukumbergovu šikovnú individuálnu akciu presne zakončil Vorel. V druhej tretine si Trenčania síce vynútili miernu prevahu, chýbala im však iskra v hre a dôraz v zakončení. Hostia sa zamerali na dobrú obranu a stále boli nebezpeční v protiútokoch. V 36. min Staněkovu strelu od modrej čiary tečoval pred bránkou do žŕdky a siete Kollár - 1:2. O 40 sekúnd však malo slovanisti svoj dvojgólový náskok späť, keď sa nebránený Pištek uvoľnil a zavesil do prázdnej bránky - 1:3. Do tretej časti vyrukovali Trenčania s obrovských náporom, v 46. min sa v skrumáži pred bránkou najlepšie zorientoval Haščák a znížil na 2:3. V 51. min opäť Haščák bombou trafil žŕdku a o chvíľu neuspel sám pred bránkou vo výbornej šanci Mikulík. Trenčín potom zákonite pykal. V 54. min ušiel po krídle Gráčik, ktorý prestrelil Hálu a stanovil konečný výsledok. Domáci síce boli bojovnejší, hostia však zohratejší. Bratislavčania už v závere profesorsky víťazstvo udržali aj proti 41-sekundovej trenčianskej hre bez brankára.

Hlasy:

Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "Chceli sme tento zápas poňať ako sviatok hokeja v Trenčíne. Začiatok však z našej strany nebol dobrý, v presilovkách sme sa skôr rozhodili ako herne chytili. V tretej tretine sme našu zostavu stiahli na tri formácie a boli sme blízko k vyrovnaniu, ale po rýchlom protiútoku súpera sme dostali rozhodujúci gól."

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Z mojej strany môžem vyjadriť len spokojnosť. Musím hráčov za ich výkon pochváliť, dobre plnili taktické pokyny, hrali s chuťou a dobre bojovali. Dôležité pre naše víťazstvo bola skutočnosť, že vždy keď Trenčín znížil na rozdiel jedného gólu, my sme dokázali skórovať a znova súperovi odskočiť."

HK Dynamax-oil Nitra - MsHK Žilina 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 4. M. Štefanka (Švarný, Vozdecký), 34. M. Štefanka (Kmeč), 48. M. Štefanka (Švarný, Vozdecký) - 56. Opatovský (Krajčí, Michal Straka)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Opatovský (Žilina) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Pavlovič - Horínek, Tvrdoň, 2842 divákov

Nitra: Lakosil - J. Kováčik, Petrina, Švárny, Chromý, Bališ, M. Procházka - Ľ. Kolník, Pavličko, Čacho - Vozdecký, M. Štefanka, Kmeč - Pupák, Vala, Mihálik - Raček, S. Saliji, od 21. min T. Chrenko

Žilina: M. Laco - J. Turoň, Dlouhý, T. Slovák, M. Kivoň, Frühauf, Kusovský, od 21. min Saviels - Oravec, Hreus, Hvila - Krajčí, Michal Straka, Gálik - Opatovský, Lezo, Zlocha - Tománek

V 2. min si sadol na trestnú lavicu Žilinčan Opatovský a o necelú minútu ho nasledoval spoluhráč Zlocha. Túto skutočnosť domáci hokejisti využili, keď po strele Švarného sa dostal k puku kapitán Nitry Miroslav Štefanka a zasunul puk pomedzi betóny Laca do siete - 1:0. Aj v ďalšom priebehu duelu sa dostávali domáci hráči častejšie pred žilinského brankára ako hostia pred Lakosila, no bez gólového efektu. Diváci si opäť zajasali až v 34. min, keď autor prvého gólu Štefanka prestrelil spomedzi kruhov Laca. Nitriansky kapitán sa blysol aj v tretej tretine, keď v 48. min tečoval Švarného strelu pomedzi chrániče brankára Žiliny a dosiahol tak hetrik. V 52. min sa mohol zapísať do streleckej listiny domáci Vala, keď sa po akcii Samira Salijiho s Mihálikom ocitol osamotený pred bránkou Žiliny, ale namieril iba do betónov Laca. V 56. min sa radovali aj hostia, pretože po spolupráci Straku s Krajčím trafil zblízka odkrytú časť Lakosilovej bránky najtrestanejší muž zápasu Opatovský. Výsledkom 3:1 pre Nitru sa napokon aj stretnutie skončilo.

Hlasy:

Marcel Ozimák (asistent trénera Nitry): "V nervóznej prvej tretine bola kontinuita hry prerušovaná častými vylúčeniami, koncepciu nám trochu narušilo aj zranenie obrancu Suura ešte pri predzápasovom rozkorčuľovaní. Napokon sa nám podarilo využiť šance a body zostali doma."

Vladimír Hiadlovský (asistent trénera Žiliny): "Pred výborným publikom sme videli dobrý zápas, v ktorom sa strelecky presadili domáci, a tak zaslúžene vyhrali."