16. februára 2007

Výsledky 51. kola hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 51. kola hokejovej Slovnaft extraligy 2006/07: HK Aquacity ŠKP Poprad - HK Dynamax-oil Nitra 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) Góly: 14. A. Kroták ...

BRATISLAVA 16. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 51. kola hokejovej Slovnaft extraligy 2006/07:

HK Aquacity ŠKP Poprad - HK Dynamax-oil Nitra 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 14. A. Kroták (Cipulis, Jabrocký), 15. Marcel Haščák (Martin Segľa, Fabian), 24. V. Král (Štolc, Jasovský), 43. Piatak (Martin Segľa, Bambúch)

Vylúčení: 10:12 na 2 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Krpelec, M. Valach, 1719 divákov

Poprad: Jarina - Michal Segľa, Jerofejevs, Valečko, Kasík, Bambúch, Fabian, Poláček, Gurčík - Cipulis, A. Kroták, Jabrocký - Jasovský, Štolc, V. Král - Martin Segľa, Piatak, Marcel Haščák - Lapšanský, Kubus, Ficko

Nitra: Konrád - S. Pavličko, J. Kováčik, Švarný, Suur, Topoli, Petrina, Juraj Liška, Marek Slovák - Čacho, J. Mihálik, Ľ. Kolník - Kmeč, M. Štefanka, Vozdecký - G. Saliji, Raček, S. Saliji - Barčák, M. Chrenko, Pupák

Pod Tatrami mal prvú šancu Ľ. Kolník, ale potom sa už hralo iba pred skvelým Konrádom. Ten postupne zneškodnil tvrdé strely V. Krála, Jabrockého, ale aj ďalšie štyri šance "kamzíkov". Góly padali až v presilovkách, keď v rozpätí minúty skórovali Kroták s Haščákom. Aj tretí úspech domácich dal Král pri presilovej hre. Potom ožili aj hostia, ale to už "kamzíky" šetrili sily. V poslednej tretine opäť dominovali domáci a gólom Piataka rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve. Nitra v Poprade sklamala, brankár Jarina vychytal svoj druhý shutout v drese Podtatrancov.

Hlasy:

František Hossa (tréner Popradu): "Súper mal dnes v zakončení dosť príležitostí. Bezchybný výkon v našom drese podal jedine brankár Jarina, chytal neskutočne skvele. Som rád, že sme nastúpili nový trend práce a dávame šance aj mladým. Tí sa nezľakli a hoci boli nasadení na vážne situácie, neurobili závažnú chybu."

Ivan Dornič (tréner Nitry): "Zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko. Po troch prehrách sme sa zodpovedne pripravovali, lebo sme vedeli, že sa bojuje o 6.-7. miesto. Gratulujem súperovi, ktorý perfektne využil presilovky, ktoré sme my nezahrali dobre. V dnešnom hokeji je o o oslabeniach a presilovkách. My sme nedali ani gól, preto je výsledok taký, aký je."

MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 25. Húževka (Hanzal, Kútny), 26. Poljaček (Heš, V. Nemec), 56. A. Kollár (Homer, V. Nemec)

Vylúčení: 10:8 na 2 min, presilovky: 0:1 , oslabenia: 0:0, rozhodovali: Schütz (Nem.) - Halecký, Gajan, 1850 divákov

L. Mikuláš: Falter - Rúfus, M. Droppa, M. Grman, M. Školiak, M. Bača, R. Sloboda, Tomaška - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Pohanka, Marek Hovorka, Michel Miklík - Holečko, Trochta, Kuric - Milec, Bartík, Lopuski - Kövér

Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, P. Mikuš, Heš, Fatyka, Urban, T. Volek - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Hanzal, Húževka, Kútny - Barinka, Ďuriš, P. Sivák

Dlho to nevyzeralo na opakovanie 9-gólového trenčianskeho uragánu z posledného vzájomného zápasu na liptovskom ľade. V prvej 20-minútovke hostia Faltera prakticky neohrozili, hoci mali výhodu dlhej presilovky piatich na troch. Gólom sa neskončili na druhej strane ani výhodné príležitosti Hovorku s Miklíkom a Bartíka. Z čista jasna udreli na prelome 25 a 26. minúty vojaci. Na dvojgólové vedenie im stačilo iba 25 sekúnd. Najprv Huževka z ľavého kruhu doslova prepálil Faltera a na 0:2 zvyšoval pohotovo Poljaček. Otrasení Liptáci si po tomto góle vyžiadali oddychový čas. Do konca druhej tretiny mali výhodné príležitosti na skorigovanie, ale nevyužili ani dvojnásobnú presilovku a v samostatnom nájazde v 35. min nenašiel cestu za Hálov chrbát Trochta. Aj v záverečnom dejstve mali Liptáci takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, ale Hálove konto zostalo nepoškvrnené. V 56. min v presilovej hre sa po prihrávke Homera pred Falterom najlepšie zorientoval A. Kollár - 0:3. Hostia si pohodové víťazstvo s prehľadom ubránili až do posledných sekúnd. Vzhľadom na trojbodový zisk Skalice v Žiline sú šance Liptovského Mikuláša na účasť v play off po tomto kole prakticky nulové a v rovine zázrakov.

Hlasy:

Milan Jančuška (tréner L. Mikuláša): "V priemernom zápase sa z našej strany žiadalo viac korčuľovania, nasadenia a agresivity pred oboma bránkami. Hlavne naše presilovky boli veľmi zlé. Bez gólu sa vyhrať nedá."

Július Penzeš (asistent trénera Trenčína): "Nezačali sme dobre. Boli sme akísi zaspatí. Ani v presilovkách sme si nevypracovali šancu, našťastie sa prvé dejstvo skončilo bez gólov. V druhej tretine sme využili dve zaváhania Liptákov a rutinou tento náskok udržiavali až do úplneho konca."

MsHK Žilina - HK 36 Skalica 0:8 (0:2, 0:0, 0:6)

Góly: 9. D. Pašek (K. Sloboda, R. Školiak), 13. D. Pašek (K. Sloboda), 45. T. Višňovský (Šille), 47. M. Zajac (R. Školiak, D. Pašek), 49. Kocák (D. Pašek, R. Školiak), 55. F. Novák (Vaško, Zajac), 57. F. Novák (Vaško, M. Zajac), 59. Kocák (D. Pašek, R. Školiak)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: M. Laco (Žilina) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Mihajlo, 2821 divákov

Žilina: M. Laco (49. Urdák) - Turoň, Janísek, Kadlubiak, Kivoň, Saviels, Halász - Hvila, Lezo, Zlocha - Lelkeš, Groma, Valach - Drábek, Petrek, Valášek

Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, Gula, K. Sloboda, Šille, Škadra, M. Zajac - T. Višňovský, Hollý, Šátek - Kocák, R. Školiak, D. Pašek - F. Novák, M. Horský, Vaško

Úvod zápasu dvoch tímov z dna extraligovej tabuľky lepšie vyšiel domácim. Vytvorili si niekoľko príležitostí, ale Hamerlík bol pozorný. V 4. min pri vylúčení M. Ivičiča mal príležitosť na vsietenie úvodného gólu obranca Saviels, ale poloprázdnu bránku hostí netrafil. Na druhej strane hostia využili presilovku pri vylúčení domáceho Lelkeša, keď Pašek zúžitkoval prihrávku K. Slobodu. Do konca tretiny sa hralo v priemernom tempe, v závere však domáci mali pri vylúčení R. Školiaka príležitosť vsietiť kontaktný gól, ale strely Hvilu a Turoňa sa neujali. Druhá tretina bola veľmi priemerná. Oba tímy si vytvorili málo príležitostí, ale v závere to boli domáci, ktorí založili niekoľko rýchlych protiútokov, ale na hokejkách najmä mladších hráčov chýbala koncentrácia a lepšie zakončenie. V úvode poslednej tretiny mali obidva tímy početnú výhodu, ani jeden z nich ju však nevyužil. Tesne potom ako skočil na ľad vylúčený Skaličan Šille, hostia založili rýchlu akciu a T. Višňovský zvýšil na 3:0. Potom sa Záhoráci rozstrieľali a po piatom góle domáceho bránkára Laca vystriedal Urdák, ten však inkasoval tri góly a nezabránil debaklu Žiliny v domácom prostredí.

Hlasy:

Vladimír Hiadlovský (asistent trénera Žiliny): "Po prvej tretine sme prehrávali len 0:2 a nevyzeralo to tak zle. V druhej sme si vytvorili tlak aj príležitostí, ale tie sme nedokázali využiť na vsietenie gólu. V poslednej tretine súper využil každú chybičku v našej obrannej činnosti."

Peter Oremus (tréner Skalice): "Sme radi, že sme zvíťazili, do Žiliny sme cestovali s týmto cieľom. Prvé dve tretiny sme nemali veľký náskok, ale v poslednej sme dobre kombinovali a najmä strieľali góly. Chcem poďakovať Hamerlíkovi, že udržal čisté konto. Sme šťastní, že sme vyhrali."

HC Košice - MHC Martin 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)

Góly: 24. Rudolf Huna (Kall, Dravecký), 31. Špilár (Juraj Faith, P. Bartoš), 38. P. Bartoš (Dravecký), 42. Kmiť (Javín, Rudolf Huna) - 8. Török (Trokan, Beran), 21. Török (Trokan, Beran), 30. Gálik (Kolba, Špirko)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Pavlovič - Tvrdoň, Višňovský, 6860 divákov

Košice: Lipovský - Kledrowetz, Špelda, Milan Varga, Jendek, Kall, Javín - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - Rudolf Huna, Kmiť, Dravecký - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, Pleva, M. Lukáč

Martin: Ševela - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Kolba, I. Ďatelinka, Šimka - Török, Beran, Trokan - Podstavek, Koložváry, Važan - Špirko, Gálik, Oravec - P. Tabaček, Mahdalík, Markovič

Takmer 7000 divákov videlo v Steel Arene vynikajúci zápas s patričnou kulisou. Martinskí fanúšikovia dorazili na zápas s menším meškaním, ale vedúci gól svojho tímu stihli. V 8. min trafil do vinkľa Török - 0:1. Košičania sa potom rozohrali, nasledovali príležitosti Šimurdu, Kmiťa a Špeldu. V presilovke v 14. min Šimurda neprekonal ležiaceho Ševelu a pri druhom pokuse trafil žŕdku. Vyrovnať mohol Bartoš a strelou od modrej to v presilovke skúšal aj Kledrowetz. Tesne pred prestávkou v páde poslal puk tesne vedľa Ševelovej bránky Rudolf Huna. V 13. sekunde druhej tretiny to bolo už 0:2, Török osamotený medzi kruhmi nedal Lipovskému šancu. Domáci tím však už v 24. min skorigoval stav, keď Kall pálil od modrej, Ševela puk vyrazil a Huna pohotovo poslal puk za jeho chrbát. V polovici zápasu viedli hostia opäť dvojgólovým rozdielom, keď Gálik vo vzduchu šikovne tečoval puk nahodený Kolbom. Košická odpoveď prišla už o 15 sekúnd, keď Špilár nekompromisne zavesil. V 37. min sa Huna natlačil až pred Ševelu a ten fantasticky betónom jeho pokus vytlačil. Košičania hrali trikrát po sebe v oslabení, no napokon z toho vyťažili gól, keď v 38. min po spolupráci Draveckého a Bartoša košický kapitán vyrovnal. Na začiatku tretej tretine hrali Košičania presilovku a potrestali vylúčenie Klepáča - vyrazenú Javínovú strelu poslal Kmiť do odkrytej časti martinskej bránky. Strelami od modrej to potom skúšali Kledrowetz a Javín, ale Ševela bol pozorný a vychytal aj nájazd Lukáča v 47. minúte. Medzi betóny martinského gólmana mieril pri presilovke v 48. min Špilár. V záverečných desiatich minútach sa Martinčania stále viac tlačili do košického pásma. Najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mal v 53. min Klepáč, ale trafil len žŕdku Lipovského bránky. Košičania natiahli sériu víťazstiev na 6 stretnutí, zatiaľ čo martinská sedemzápasová šnúra sa skončila.

Hlasy:

Ján Šterbák (tréner Košíc): "Bol to úžasný hokej, jeden z najlepších v tejto sezóne. Martin je nebezpečný v útoku, defenzívne povinnosti si plnia všetci hráči, preto sme sa ťažko presadzovali, aj keď sme si vytvorili viac šancí."

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Hrali sme u favorita a bol to veľmi dobrý hokej na hranici našich možností. Možno by bol stav iný, keby sme pri našej presilovke v druhej tretine neinkasovali, smolu sme mali aj pri žrďke Klepáča. Ale hráčov musím pochváliť za obrovské nasadenie, divák sa musel baviť hokejom."

HC Slovan Bratislava - HKm Zvolen 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 34. Kukumberg (Uram), 37. Lažo (Uram) - 49. L. Čierny (Priechodský)

Vylúčení: 9:9 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Mullner, Šefčík, 6178 divákov

Slovan: Hovi - Kusovský, Srdínko, Pavlas, Hančák, Devečka, Sersen, M. Hruška, Huba - Uram, Kukumberg, Vorel - Kuľha, Ľ. Hurtaj, Ľ. Pištek - Lažo, Hreus, R. Tvrdoň - Baček, Češík, J. Sýkora

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Kumstát, Dlouhý, Cebák - Cibuľa, F. Turek, L. Jurík - J. Kopecký, Klouda, Paciga - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo - Lesko, J. Čierny, T. Jaško

V súboji o druhé miesto extraligovej tabuľky sa hral od úvodných sekúnd divácky príťažlivý hokej. Oba tímy predvádzali útočný štýl hry, ich snaženie však v prvej tretine brzdil priveľmi úzkostlivý hlavný rozhodca Konc, ktorý počas prvých dvadsiatich minút vylúčil až desať hráčov. V 8. min hral Slovan minútu vo výhode o dvoch hráčov, no Pavlas Šimonoviča neprestrelil. Osemdesiat sekúnd pred záverom prvého dejstva trochu vystrašil Zvolenčanov Kuľha, keď jeho delovka doslova zostrelila Šimonoviča, ten sa však po chvíľočke postavil a pokračoval v hre. Góly prišli až v druhej časti, v rozmedzí necelých troch miínút (34. - 37.) strhli vedenie na stranu Slovana Kukumberg a Lažo. Najprv Kukumberg využil nájazd spolu s Uramom dvoch na jedného, následne Lažo výbornú prihrávku toho istého hráča pri signalizovanom vylúčení hostí. Na začiatku III. tretiny mohol nádeje hostí zmraziť Kuľha, no najprv nepremenil samostatný nájazd a potom vo výhodnej pozícii zbytočne prihrával Pištekovi. Hostia konečne prekonali Hoviho v 49. min, keď pri presilovke o dvoch hráčov súbežne s naskočením Devečku na ľad presne trafil L. Čierny. O šesť minút musel po šanci Tureka konzultovať hlavný arbiter situáciu s videorozhodcom, no na radosť domácich priaznivcov gól nepadol. Zvolen hral v závere aj 30-sekundovú power play, vyrovnať sa mu však už nepodarilo.

Hlasy:

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Bolo to veľmi dôležité víťazstvo. Konečne sme aj na domácom ľade dokázali vyhrať. V zápase bolo veľa vylúčených, chcem chalanov pochváliť za bojovnosť. Som rád, že sme potešili aj divákov."

Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Myslím, že to bol obojstranne výborný duel. Prvú tretinu poznačilo množstvo zbytočných faulov. Paradoxne sme inkasovali, aj keď sme ťahali za kratší povraz. V druhej dvadsaťminútovke sme už hrali lepšie, no inkasovali sme dvakrát. V poslednej sme stiahli hru na tri útoky, no dali sme iba jeden gól. Súboj o druhé miesto nevzdávame, hrá sa ešte o deväť bodov."

Aktuálna tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy po piatkových zápasoch 51. kola:

10. Žilina 51 11 0 2 1 5 32 114:178 37

(počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 0 bodov, prehry po samostatných nájazdoch - 0 bodov, prehry - 0 bodov, skóre, body)