13. februára 2009

Výsledky hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov piatkových zápasov nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy 2008/2009: Skupina o 1. - 6. miesto - 5. kolo: MHk 32 Liptovský Mikuláš - Slovan Bratislava ...

BRATISLAVA 8. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových zápasov nadstavbovej časti hokejovej Slovnaft extraligy 2008/2009:

Skupina o 1. - 6. miesto - 5. kolo:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - Slovan Bratislava 5:4 (2:3, 2:1, 1:0)

Góly: 2. Róbert Huna (Richard Huna, P. Lištiak), 20. Kriška (Richard Huna, P. Lištiak), 32. Róbert Huna (Richard Huna), 32. Kadura (Cibuľa, Kuric), 57. Tomášek (Halaj) - 5. Kuľha (Vaic), 7. Ľ. Pištek (Kukumberg, D. Devečka), 10. Hujsa (Kukumberg, Hreus), 26. Döme (Kukumberg)
Vylúčení: 1:6 na 2 min, navyše: Kadura (L. Mikuláš) 10 min za nešport. správanie - Lažo (Slovan) 10 min+DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - Gašparík, Valach, 2100 divákov

Už v 2. min sa z úvodného gólu tešili Liptáci, nevýrazný strelecký pokus Róberta Hunu dokonale prekvapil nesústredeného Konráda - 1:0. Tento moment bol však paradoxne väčšou vzpruhou pre belasých. V 5. min Kuľha majstrovsky zužitkoval rýchlu kontru. Onedlho hostia dokonale vyšachovali mikulášsku obranu a pred Pištekom zívala poloprázdna svätyňa MHK 32 - 1:2. V 10. min. potvrdil svoju 17-zápasovú bodovú sériu Hujsa a bolo 3:1 pre Slovan. Mikulášania boli v týchto chvíľach zrelí na uterák, ale postupne sa otriasli. Pred prvou sirénou ich vrátil do hry aktívny Kriška. V 26. min vyhnal rozladeného Faltera na striedačku Dome- 2:4. Zdalo sa, že je rozhodnuté, ale v 32. min prišli veľké chvíle Liptákov. Najprv si po bratskej spolupráci vychutnal Konráda Róbert Huna a o pár sekúnd bolo pri avizovanom vylúčení hráča hostí vyrovnané. Gólový účet medzi seniormi si otvoril iba 17-ročný mikulášsky dorastenec Kadura - 4:4. Svoj úspech oslavoval podľa hlavného rozhodcu príliš prehnane a hneď putoval na 10 minút na trestnú lavicu. Do konca druhej tretiny mali Mikulášania celú plejádu vyložených príležitostí, ale Konrád všetky ustál. Heroická snaha domácich pokračovala aj v treťom dejstve, stav sa však dlho nemenil. Rozhodnutie priniesol skrat slovanistu Miroslava Laža, ktorého vylúčenie v 57. min potrestal dôrazný Tomášek. V záverečných minútach sa síce Slovan zo všetkých síl snažil o vyrovnanie, ale Liptáci si už premiérový triumf nad úradujúcim majstrom nenechali vziať.

HKm Zvolen - Dukla Trenčín 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 5. T. Tatar (Dubec), 7. F. Turek (Dubec, T. Tatar), 36. Sivák (M. Gálik, P. Barinka), 42. Štrba (P. Barinka, Dlouhý) - 26. Paroulek (Kútny)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Ország - Kalina, Smrek, 1001 divákov

V komornej atmosfére sa hral vo Zvolene svižný hokej. V prvej tretine sa presadili domáci, keď sa v 5. min natlačil pred trenčiansku bránku Dubec, Kováč puk iba vyrazil a mládežnícky reprezentant Tatar z dorážky nezaváhal - 1:0. O dve minúty neskôr šli hráči HKm do dvojgólového vedenia. Opäť sa presadil tretí domáci útok, keď spoza bránky Dubec prihral Turekovi, ktorý pri pravej žrdi mieril presne - 2:0. Potom prišli veľké šance hostí, Gabriš strieľal spoza kruhu do hornej žŕdky, Radulay sa nepresadil pred Murínom zblízka a rovnako nepochodil v 17. min ani Markovič v dvoch šanciach pred Murínom. V druhej tretine boli Trenčania lepším mužstvom, no presadili sa iba v oslabení, keď im vyšlo prečíslenie. Kútny našiel z ľavej strany Parouleka, ktorý v 26. min zblízka znížil - 2:1. Zvolenčania potom nevyužili ďalšiu presilovku. Z trestnej lavice naopak naskočil Homer, ktorý sa v 31. min rútil sám na brankára Murína, ale trafil iba žŕdku. Tá potom zvonila aj na opačnej strane po strele Hvilu, no presadil sa až v 36. min Sivák, keď trenčiansky gólman mal zakrytý výhľad a autor gólu na tretí pokus dostal puk tam, kam patrí - 3:1. V závere druhej tretiny nevyužili hostia 48-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Zvolenčania si víťazstvo poistili v 42. min, Barinkovu prihrávku tečoval Štrba - 4:1. Trenčania už na zvrat nemali sily.

HK 36 Skalica - HC Košice 5:4 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 5. D. Pašek (Zálešák, Školiak), 28. Pálffy (J. Mikúš), 31. Pálffy (Zálešák, Ďurák), 54. Kutálek (M. Šátek, Kocák), rozhodujúci sam. nájazd premenil Kutálek - 16. Kmiť, 36. Ščurko (M. Grman, Michel Miklík), 48. Húževka (Kmiť, Špelda), 60. Húževka (J. Tabaček)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška - Horínek, Tvrdoň, 3459 divákov

Košický líder súťaže presviedčal v Skalici od začiatku zápasu, že sa svojho postavenia nechce vzdať. Aj keď nastúpil proti súperovi, ktorý v posledných dueloch ukazoval veľmi dobrú formu, mužstvo Košíc hralo sebavedome a zodpovedne. Domácim chýbala v prvej časti ľahkosť z predchádzajúcich stretnutí, no aj tak sa skoro ujali vedenia. Pašek využil v 5. min Zálešákovu nezištnú prihrávku spoza bránky a poslal HK 36 do vedenia - 1:0. Košičania vyrovnali v oslabení, keď Kmiť lišiackym zakončením potrestal chybu domácich pri rozohrávke. Druhú tretinu začali obidve mužstvá opatrne. Hra bola rozkúskovaná častými prerušeniami, jej plynulosť trpela. Až v 28. min ušiel košickej obrane Pálffy a blafákom sa presadil pomedzi Lipovského betóny - 2:1. V 31. min opäť Pálffy za deväť sekúnd využil presilovku piatich proti trom a zvýšil na 3:1 pre Skalicu. Hostia znížili na rozdiel gólu Ščurkom, keď sa jeho strela nešťastne pre domácich odrazila do Rybárovej bránky od korčule Ďuráka.
Na začiatku tretej časti vytiahol Rybár zázračný zákrok, čím zlikvidoval Húževkovu dorážku počas presilovky Košičanov. Na druhej strane sa predviedol Lipovský proti stopercentnej šanci Školiaka. Skaličanmi nevšímaný Húževka v 48. min vymietol ľavý horný kút Rybárovej bránky a vyrovnal - 3:3. Keď už sa zdalo, že gól Kutálka z 54. min zápasu rozhodne o výsledkuv prospech Skaličanov, nechal sa počas presilovky zbytočne vylúčiť Školiak a Košičania počas záverečnej power play vyrovnali Húževkom. Ďalší gól už nepadol, lebo proti šanciam Zálešáka a Kopeckého boli výborní brankári. Domácim piate víťazstvo v rade v samostatných nájazdoch zabezpečil Kutálek.

Skupina o 7. - 13. miesto - 8. kolo:

HK Orange 20 - HC´05 Banská Bystrica 3:6 (0:2, 1:1, 2:3)

Góly: 35. Jankovič (Uhnák, Hrivík), 48. Mlynarovič (Hrivík, Gašparovič), 50. Mlynarovič (Pichnarčík, Slimák) - 13. Frühauf (Pardavý, Bulík), 18. Ižvolt (Igor Majeský, Bambúch), 38. M. Dian (Štolc), 49. Igor Majeský (M. Dian, Mocek), 53. M. Dian (Ľ. Sabol, Vlk), 57. B. Jánoš (Frühauf)
Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: M. Valachovič - P. Šefčík, R. Müllner, 819 divákov

V 13. min potrebovali Banskobystričania iba päť sekúnd na využitie presilovky a Frühauf od modrej čiary s pomocou žŕdky prekonal brankára Hiadlovského - 0:1. V 18. min pri avizovanom vylúčení domácich sa Ižvolt najlepšie zorientoval v skrumáži pred bránkou, prekonal Hiadlovského pomedzi betóny a zvýšil na 2:0. V 35. min pri hre štyroch proti štyrom Uhnák prihrával medzi kruhy voľnému Jankovičovi, ktorého bombu Stieranka neudržal - 1:2. O tri minúty neskôr Štolc prihrával Dianovi, ktorý povyzvŕtal niekoľkých hráčov až napokon spoza bránky prekonal ležiaceho Hiadlovského. V 48. min v skrumáži pred bránkou sa puk odrazil k Mlynarovičovi, ktorý skóroval - 2:3. O 40 sekúnd neskôr Dian obkrúžil bránku a bekhendom našiel voľného Igora Majeského, ktorý presne trafil odkrytú polovicu bránky - 2:4. V streleckých dostihoch sa pokračovalo aj v 50. a 53. minúte. Najskôr Slimák z vlastnej tretiny prihrával na červenú čiaru Pichnarčíkovi, ktorý krížnou prihrávkou na modrej našiel Mlynaroviča, ten zatiahol do pásma a od žŕdky prekonal Stieranku - 3:4. O chvíľu nato však "dvadsiatkári" v oslabení nevyhodili puk. Vlk ho zachytil na modrej čiare, prihral Sabolovi, ktorý trafil domáceho obrancu a od neho sa odrazil puk k Dianovi. Útočník hostí svojím druhým presným zásahom v stretnutí zvyšoval na 5:3. V 57. min skúsený Jánoš zatiahol puk do pásma, vymenil si puk s Frühaufom a bekhendovou strelou popod padajúceho Hiadlovského uzavrel skóre stretnutia na 6:3 pre Banskú Bystricu.

SkiPark MHK Kežmarok - HK Ardo Nitra 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 19. Svitana (Brejčák, Šechný), 40. Šechný (Škovira, Drotár), 57. P. Segľa (V. Žemba, J. Jelínek), 60. J. Jelínek (Palovčík, P. Segľa) - 12. Baran (Rumpel)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: Bobček na 10 min za nešp. správanie, Kudrna (obaja Nitra) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 2:0, rozhodovali: P. Grečko - Korba, Snášel, 480 divákov

Prvú vážnejšiu šancu mal až na konci 6. min domáci Drotár, ktorý však po Svitanovej prihrávke netrafil presne. Rovnako dopadol v 10. min i Palovčík, keď vo vyloženej šanci trafil len gólmana. Nevyužité šance "jastrabov" potrestal úvodným gólom zápasu v 12. min nitriansky útočník Baran - 0:1. V predposlednej minúte prvej tretiny hrali "žlto-čierni" v oslabení, no boli to práve oni, ktorí skórovali. Nepozorným Nitranom ušiel Svitana a s prehľadom prekonal nevýrazného brankára Fedora - 1:1. V 23. min sa cez troch Kežmarčanov šikovne prekľučkoval Vozdecký, brankár Budai však jeho gólový zámer v poslednej chvíli prekazil. O osem minút sa do dobrej šance dostal domáci Pavol Segľa, ktorý však nenamieril presne. V 33. min sa po vyšachovaní obrany gólovo presadil Ručkay, no rozhodca napokon jeho presný zásah po konzultácii s kolegom neuznal. Dôvodom bola Ručkayova nebezpečná hra vysokou hokejkou, za ktorú dostal dvojnásobný menší trest. Hostia začali preklínať piatok trinásteho v 38. min, keď im rozhodca Grečko neuznal ani ďalší gól pre postavenie hráča v bránkovisku. S obdobným momentom z prvej tretiny to bol už tretí neuznaný zásah Nitranov v zápase. Bodku za druhou tretinou dal na konci 39. min domáci Šechný, ktorý šikovne spoza bránky dostal puk do siete - 2:1.
Nitrianska smola pokračovala i v treťom dejstve. Hneď na jeho začiatku sa hosťom v oslabení podarilo skórovať, no ani tentoraz gól rozhodca po dohode s videorozhodcom neuznal, keďže padol nohou. V 43. min sa nevyberaným faulom odzadu prezentoval hosťujúci Kudrna a zraneného Drotára odniesli na nosidlách. Hneď v úvode päťminútovej presilovky sa do vyloženej príležitosti dostal Bartoň, no napálil iba do brankára. Domáci z dlhej presilovky napokon gól nevyťažili, naopak, vyrovnať mohol Beran, ale Budai jeho strelu zázračne chytil. O víťazstve Kežmarku definítívne rozhodol v 57. min gólom Pavol Segľa - 3:1. V samom závere poistil víťazstvo Kežmarku po nedorozumení brankára Fedora s vlastnou striedačkou v poslednej minúte do prázdnej bránky Jelínek.

MsHK Garmin Žilina - HK Aquacity ŠKP Poprad 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly: 10. Šimka (Kontšek), 14. Pleva (Kontšek, R. Krajči), 37. Pleva (Turoň, R. Krajči), 40. R. Kontšek (Pleva), 58. Čacho (Valášek)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Mášik, R. Vojtek, 1339 divákov

Úvodné minúty dôležitého zápasu pre oba tímy boli vyrovnané. Hral sa rýchly hokej, ale bez väčších príležitostí na obidvoch stranách. Domáci išli do vedenia v 10. min, keď pri vylúčení Rataja po 27 sekundách zužitkovali početnú prevahu. Kapitán Kontšek strieľal od modrej čiary, Šimonovič vyrazil a nikým neatakovaný Šimka zasunul puk za jeho chrbát - 1:0. Aj druhý gól padol zásluhou kapitána domácich, ktorý v 14. min vystrelil spomedzi kruhov a vyrazený puk poslal po druhý raz do bránky Pleva. Začiatok druhej tretiny patril Žiline, ale potom hostia pridali a pri vylúčení Kontšeka mali tlak, ktorý však nevyužili. V druhej polovici druhého dejstva mali domáci dvakrát početnú prevaku piatich proti štyrom, ale tú tiež nevyužili. V 37. min sa na dvakrát pred Šimonovičom nepresadil Vala. Následne bol vylúčený popradský Skokan a domáci po 65 sekundách dali svoj tretí gól, keď Turoňovu strelu Šimonovič opäť len vyrazil a Pleva zvyšoval náskok "vlkov" - 3:0. Pleva mal prsty aj vo štvrtom góle, keď z pravej strany namieril na Šimonoviča, ten opäť vyrážal a domáci kapitán Kontšek nemal problémy - 4:0. V záverečnej tretine to bol zo strany Žiliny taktický hokej, ktorý jej zabezpečoval dostatočný náskok. V 43. min strelu Jarolína kryl Láníček a o dve minúty neskôr stálo šťastie pri Šimonovičovi pri nájazde žilinskej dvojice Valach - Jabrocký. Oba tímy mohli skórovať pri presilových hrách, ale nepodarilo sa im to. Keď sa už zdalo, že stretnutie sa skončí 4:0, ľavé krídlo štvrtej domácej formácie Čacho upravil na konečných 5:0. Žilinčania dosiahli prvýkrát v tejto sezóne víťazstvo na nulu, čisté konto si po prvý raz v sezóne udržal aj brankár Láníček.