25. októbra 2009

Výsledky nedeľňajších stretnutí extraligy mužov vo volejbale:

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 6. kola extraligy mužov vo volejbale: VŠK Púchov - VK Slávia Svidník 3:2 (-19, -19, 19, 21, 16) 132 min, rozhodovali: Hnát a ...

BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 6. kola extraligy mužov vo volejbale:

VŠK Púchov - VK Slávia Svidník 3:2 (-19, -19, 19, 21, 16)

132 min, rozhodovali: Hnát a Sňahničan, 150 divákov
V Púchove sa hral vynikajúci volejbal. Hostia zaskočili domácich v prvých dvoch setoch bezchybnnou hrou, predovšetkým v poli a na smeči. V treťom dejstve pridali Púchovčania na dôraze a dominovali. Štvrtý set nenasvedčoval tomu, že by hostia povolili v nasadzení, práve naopak držali na dištanc domácich, viedli 7:2, 14:11, 17:15. Potom sa volejbalisti Púchova opäť nadýchli k vyšším obrátkam a set v koncovke vyhrali. V rozhodujúcom tajbrejku sa družstvá striedali vo vedení o jeden až dva body, ale v koncovke stretnutia boli domáci šťastnejší.

MVK VAV Lokomotíva Zvolen - COP Trenčín 1:3 (20, -14, -14, -32)

101 min, rozhodovali: Malík a Hodoň, 100 divákov
V prvom sete si domáci hráči vytvorili niekoľkobodový náskok, ktorý kontrolovali do konca setu. Druhé a tretie dejstvo bolo jasne v réžii hostí. Vo štvrtom sete mali volejbalisti Trenčína neustále dvoj- až trojbodový náskok. Zvolenčanom sa podarilo vyrovnať, no v koncovke mali viac šťastia hostia.

VK Ekonóm SPU Nitra - Slávia VK PU Prešov 3:1 (21, 21, -25, 25)

121 min, rozhodovali: Bajči a Viktoríni-Lisá, 200 divákov
Prvé dva sety boli jednoznačne v réžii domácich hráčov, keď výborne zvládli ich koncovky. V treťom dejstve volejbalisti Nitry poľavili v koncentrácii a napokon ho prehrali. Vo štvrtom sete sa bojovalo až do konca, ktorý bol šťastnejší pre domáci VK Ekonóm.

VK STU Bratislava - VK Nové Mesto nad Váhom 2:3 (18, 21, -24, -23, -11)

125 min, rozhodovali: Dovičovič a I. Sloboda, 60 divákov
Po jednoznačnom priebehu v prvých dvoch setoch nevyužili domáci volejbalisti mečbal v treťom dejstve za stavu 24:23. Po vyrovnanom štvrtom sete, ktorý napokon získali hráči Nového Mesta nad Váhom, prišiel na rad tajbrejk. Bratislavčania v ňom viedli už 8:3, no záver stretnutia nezvládli a záverečný set prehrali 11:15.