25. októbra 2009

Výsledky stretnutí 8. kola basketbalovej extraligy žien

Súhrn výsledkov stretnutí 8. kola basketbalovej extraligy žien: PIATOK: ŽBK Whirlpool Poprad - BK Inpek UKF Nitra 60:74 (22:10, 22:26, 10:19, 6:19) Najviac bodov: ...

BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov stretnutí 8. kola basketbalovej extraligy žien:

PIATOK:

ŽBK Whirlpool Poprad - BK Inpek UKF Nitra 60:74 (22:10, 22:26, 10:19, 6:19)

Najviac bodov: Tetemondová 15, Barényiová 11, Brezániová 9 - Chlebovcová 26, Oravcová 13, Hnidzíková 11

TH: 18/14 - 16/12, fauly: 15 - 18, trojky: 3 - 6, rozhodovali: Szibilla a Kovalčík, 850 divákov

Domáce hráčky začali stretnutie vo veľkom štýle a súperky z Nitry v úvodnej štvrtine takmer k ničomu nepustili. Do šatne odchádzali Popradčanky ešte s osembodovým vedením (44:36), čo ich možno pred druhým polčasom uspalo. Tretia desaťminútovka domácim hráčkam nevyšla a súperky sa dostali na koňa. Z neho už nezosadli do konca zápasu a zaslúžene pod Tatrami triumfovali.

NEDEĽA:

BK Slovan Bratislava - Cassovia Košice 81:66 (20:17, 20:18, 23:6, 18:25)

Najviac bodov: Lučeničová 18, Malinková 14, Mlynarovičová 11 - Z. Fabianová 21, Žingorová 14, Timková 12

TH: 19/13 - 14/13, fauly: 14 - 21, trojky: 6 - 7, rozhodovali: Hlinka a Cetl, 150 divákov

Po vcelku vyrovnanom prvom polčase (40:35) dali Košičanky dva body na 40:37, ale vzápätí inkasovali 13-bodovú šnúru. Slovan viedol v 26. min 53:37 a v tejto časti zápasu získal až 22-bodový náskok (63:41), ktorý zužitkoval v záverečnej desaťminútovke na bezpečné víťazstvo.

MBK Agrotrade Rožňava - BSS Košice 82:90 (18:25, 18:28, 31:20, 15:17)

Najviac bodov: Sujová 19 (3 trojky), Pinkneyová 18, Beňušková 15 (3) - Pindrochová 20, Slimáková 20 (4), Lásková 15 (3)

TH: 20/16 - 12/8, fauly: 15 - 18, trojky: 9 - 10, rozhodovali: Doušek a Matejčík, 200 divákov

Domáce nastúpili v základnej zostave bez dvoch amerických posíl a najlepšej strelkyne družstva Sujovej, ktoré pre chorobu celý týždeň netrénovali. V súboji tabuľkových susedov boli od začiatku dominantnejšie hosťujúce hráčky, ktoré si rýchlou hrou a presnou streľbou postupne vytvorili náskok. Prvú štvrtinu vyhrali o 7 bodov (25:18). V druhej štvrtine Košičanky náskok zvyšovali aj zásluhou Láskovej, ktorá premenila dva trojkové pokusy. V polčase viedli hostky už o 17 bodov (53:36). Rožňavčanky sa vzchopili po trojke Beňuškovej a dvoch premenených trestných hodoch Pinkneyovej stiahli na rozdiel desiatich bodov. Domáce basketbalistky to naštartovalo a za výraznej podpory publika zdramatizovali stretnutie, ktoré sa však hráčkam Rožňavy už nepodarilo zvrátiť v ich prospech.

Dobrí anjeli Košice - BK PU Bemaco Prešov 77:55 (19:17, 19:19, 18:7, 21:12)

Najviac bodov: Dupreeová 17, Kupčíková 15, Crossleyová a Lisinová po 10 - Risperová 16, Wirtová 14, Karavajevová 7

TH: 18/15 - 18/15, fauly: 18 - 18, trojky: 3 - 2, rozhodovali: Gabara a Fuska (obaja SR), 1500 divákov

V stretnutí, v ktorom bol prvý polčas vyrovnaný, sa od 23. min bodovo presadzovali favoritky zápasu z Košíc. V 32. min viedli 60:43 a najvyšší dvadsaťšesťbodový rozdiel dosiahli v 38. min (73:47). Domáce predčili Šarišanky aj po kondičnej stránke ako aj väčšou rutinou.

BK UMB 08 Banská Bystrica - MBK Ružomberok 45:107 (15:29, 14:21, 6:32, 10:25)

Najviac bodov: Šimová 13, Matejčíková 8 - Lalovičová a Podešvová po 16, Černáková 15

TH: 15/11 - 22/13, fauly: 19 - 16, trojky: 2 - 8, rozhodovali: Pipíška a Lamoš, 150 divákov

Jednoznačný favorit stretnutia z Ružomberka od úvodných minút dokázal udržať domáce basketbalistky na uzde. Hostky v druhom polčase zásluhou rýchlych protiútokov "nadelili" Banskobystričankám prvú stovku na ich domácej pôde.