02. marca 2008

Výsledky sobotňajších stretnutí 19. kola futbalovej Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 19. kola futbalovej Corgoň ligy: Dukla ...

BRATISLAVA 1. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 19. kola futbalovej Corgoň ligy: Dukla Banská Bystrica - Artmedia Petržalka 2:2 (0:0) Góly: 61. Pečovský, 78. Debnár - 54. a 73. Oravec, ŽK: 21. Poljovka - 62. Guédé, 69. Čišovský, 78. Obžera, ČK: 41. Poljovka (B. Byst, rozhodovali: Šipoš - Balko, Ružbarský, 1400 divákov Dukla od začiatku pôsobila na rozmočenom teréne aktívnejšie, aj keď futbal komplikoval silný vietor. Do prvej šance sa domáci dostali po piatich minútach. Hučko zľava centroval, Filo loptu nadvihol, no za ním dobiehajúci Pančík pálil nad brvno. V 12. min zahrávala Dukla priamy kop, Kamenár vyrazil Debnárovu strelu s problémami, ale potom loptu odkopol do bezpečia. Zo štandardných situácií pohrozila aj Petržalka. Za zmienku stojí najmä Čvirikov center po polhodine hry, keď loptu smerujúcu do bránky Zajac vyrazil. Štyri minúty pred prestávkou musel po druhej žltej karte odísť predčasne do šatne Martin Poljovka. Zo nasledujúcej štandardnej situácie mohli hostia otvoriť skóre. Kozák centroval do pokutového územia, kde hlavičkoval Saláta, Zajac však domácich opäť podržal. V druhom polčase oslabená Dukla odolávala tlaku Artmedie, nebezpečné boli najmä centre Kozáka. V 54. min centroval petržalský kapitán do domácej šestnástky, Zajac na loptu nedočiahol a Oravec v páde otvoril skóre - 0:1. Dukla však po hodine hry nečakane vyrovnala. Pečovský strieľal spoza šestnástky a Kamenára prekvapila tečovaná lopta od spoluhráčov z obrany. Petržalka potom zapla na vyššie obrátky a Zajac sa v bránke rozhodne nenudil. Halenár, Saláta ani Oravec sa však pred ním nepresadili. Až v 73. min Kozákovi vyšiel center k vzdialenejšej žrdi a Oravec opäť hlavou poslal hostí druhýkrát do vedenia. Ani z neho sa však favorit dlho netešil. O päť minút po faule na Fila zahrávali Bystričania priamy kop z dvadsiatich metrov. Kapitán Debnár našiel dieru v múre a strelou po zemi vyrovnal. V závere Artmedia domácich zatlačila, no skórovať sa jej už nepodarilo. MFK Košice - MFK Ružomberok 1:0 (1:0) Gól: 29. Pavol Jurčo, ŽK: 15. Bašista, 82. Milinkovič, 85. Kaminský - 18. Š. Zošák, 35. M. Bakoš, ČK: 85. M. Bakoš (Ružomberok) po 2. ŽK, rozhodovali: Trutz - Csabay, Brendza, 1426 divákov Prvý polčas sprevádzal silný lejak, terén bol čoraz ťažší, takže kombinácie sa utápali v blate. Prvú šancu mali domáci. Jurčo sa dostal do šestnástky, ľavačkou vystrelil, no Hajdúch jeho krížnu strelu vyrazil. Kolbas z dorážky mieril nad. O tri minúty neskôr tečoval Kolbas strieľaný priamy kop a ohrozil tak vlastného brankára. Ružomberok mal najäčšiu príležitosť v 27. min, no Putnocký zlikvidoval Ďubekovu "jedovku". O chvíľu neskôr Bicák unikol po ľavom krídle, na jeho spätnú prihrávku si nabehol Jurčo a ľavačkou otvoril skóre - 1:0. Ešte pred prestávkou vyhlavičkoval Maslo Jurčovu hlavičku na roh. Cez prestávku dážď vystriedali slnko a vietor, ktorý pomáhal Košičanom. Tí sa spoliehali na brejky. Strely Bicáka i Nováka však obrancovia MFK blokovali. V 73. min Viazanko vysunul Jurča, ktorý obišiel aj Masla, no sám pred Hajdúchom trafil len nohy gólmana. Domáci mali viac z hry, ale nepremieňali šance. Ďalšie tri tutovky zahodili Jurčo, Viazanko i Majerník. Košičania nakoniec tesné vedenie bez problémov udržali a zaslúžene zvíťazili. ZTS Dubnica - AS Trenčín 2:1 (1:1) Góly: 35. a 72. Seye - 21. Adámik (vl.), ŽK: 43. Držík - 30. van der Ree, 60. Chanti, ČK: 84. Kiška za faul zozadu - 83. van der Ree po 2. ŽK, rozhodovali: P. Šuniar - Slyško, Kubica, 2500 divákov V Dubnici sa hralo na ťažkom teréne, ktorý nedovoľoval hrať mužstvám na krásu. Domáci si do 10. min vypracovali dve gólové príležitosti. Držíkovu strelu však z prázdnej bránky vykopol Kleščík. V 21. min rozohrávali Dubničania nepriamy kop, z následného protiútoku sa k lopte dostal Sluijter, predĺžil na Šebeka, ktorého strelu usmernil do siete v skrumáži domáci Adámik - 0:1. O štvrťhodinu neskôr sa dokázal presadiť Ján Zápotoka, predribloval sa až do šestnástky, kde našiel Seyeho a bolo 1:1. V 40. min sa ocitol v ďalšej gólove šanci Kiška, nastrelil však iba Rožníka. Po zmene strán mali spočiatku navrch domáci, po prípode Hlohovského však prevzali iniciatívu hostia. V závere trenčianskej drvivej desaťminútovky však ich zámery zmenil gól Seyeho. Od tejto chvíle už domáci víťazstvo z rúk nepustili. V 88. min Obert zahodil vyloženú príležitosť, keď zblízka hlavičkoval nad. FC Nitra - Slovan Bratislava 1:0 (0:0) Prvý strelecký pokus smerom na bránku zaznamenal v 5. min hráč hostí Sedlák, no lopta z jeho lopačky išla vedľa nitrianskej svätyne. O minútu neskôr vzrušila divákov situácia na opačnej strane, keď po Grajciarovom centri hlavičkoval Sloboda tesne vedľa. Ten istý hráč krátko nato vystrelil spoza pokutového územia, no iba do rúk brankára Slovana Kissa. V 25. min sa zablyslo pred bránkou Nitry, keď poslal Breznaník prihrávku z ľavej strany, Sylvestr však hlavou nedočiahol. O desať minút sa domáci Gruber pekne uvoľnil na ľavej strane pokutového územia, no jeho prihrávku Štajer nezachytil a obrana Slovana poslala loptu do bezpečia. Krátko pred koncom prvého polčasu sa po centri z pravej strany dostali rýchlo po sebe k lopte Breznaník, Sylvestr a Ižvolt, no lopta v nitrianskej bránke neskončila. Po prestávke začali aktívnejšie hostia, z čoho vyústili dve príležitosti, keď v 53. minúte po centri Szabóa nedočiahol na loptu Černák a v 59. minúte šiel Serranov pokus z diaľky nad. V 75. min inkasoval obranca Nitry Janíček ďalšiu žltú kartu po druhom faule a po nej následne červenú. O desať minút Meszárošov pokus spoza šestnástky letel nad Hroššovu bránku. Rozhodnutie padlo až v samom závere stretnutia, keď v 90. minúte skóroval Vrána. FC Spartak Trnava - FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (2:0) Góly: 15. Filipovič, 32. Bernáth, ŽK: 35. Ondrejka, 71. Juska, 72. Hözl (všetci Zl. Moravce), rozhodovali: Richtárik - D. Hrčka, Kubačka, 6150 divákov Domáci začali s veľkou chuťou a už v 3. min vyrazil Skácel bombu Kopúnka na roh. Po jeho zahraní brankár ViOnu vyrazil hlavičku Doležaja na bránkovej čiare a Bernáth vystrelil vedľa. O šesť minút neskôr po akcii Barčíka hlavičkoval voľný Filipovič iba do rúk Skácela. Hostia pohrozili v 11. min strelou Tótha z uhla. V 15. min si diváci zakričali prvýkrát gól, keď Filipovioč prešiel sólom do šestnástky a nezadržateľne skóroval. V 24. min vytiahol hosťujúci gól strelu Doležaja z ľavej šibenice. Krátko po uplynutí polhodiny bolo už 2:0, keď strelu Filipoviča stačil brankár ViOnu vyraziť iba pred seba a dobiehajúci Bernáth ju poľahky poslal do siete. Aj v druhom polčase mala viac z hry Trnava, ktorá hrala s vedomím dvojgólového náskoku. V 55. min spálil čistú šancu Vaculík, ktorý sám pred brankárom nedokázal loptu dopraviť do siete. V 67. min neprekonali najzamestnanejšieho muža na ihrisku Skácela hlavou Bernáth a následne ani Hanzel. Brankár Vionu podržal svoje mužstvo aj krátko pred záverečným hvizdom, keď v páde vytlačil strelu Hrušku a poradil si aj s dvoma následnými dorážkami Tomčáka.