08. marca 2008

Výsledky sobotňajších zápasov štvrťfinále play off Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov sobotňajších piatych zápasov štvrťfinále play off najvyššej ...

BRATISLAVA 8. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších piatych zápasov štvrťfinále play off najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2007/2008 (hrá sa na 4 víťazné stretnutia): HK 36 Skalica - HKm Zvolen 7:1 (2:0, 3:0, 2:1) - stav série 3:2 Góly: 11. Beňa (R. Školiak, Liščák), 20. J. Mikúš (Pálffy, V. Vlk), 24. Šátek (Horský, Malík), 28. J. Mikúš (Pálffy, V. Vlk), 36. V. Vlk (Gründling, Pálffy), 46. R. Hartmann (V. Vlk, Pálffy), 47. Liščák (R. Školiak, M. Ivičič) - 49. Krayzel (Hvila) V piatom vzájomnom štvrťfinálovom dueli si súperi nič nedarovali a od začiatku sa hralo v svižnom tempe. Už v 29. sekunde pohrozili Mikúš so Zálešákom, keď v tandeme namieril druhý menovaný iba Hudáčka. Rybár zasahoval prvýkrát o chvíľu na to po strele Cibuľu. Brankár hostí prvýkrát kapituloval v 11. min, keď dal svoj premiérový gól za zeleno-bielych obranca Beňa, ktorý z ľavého kruhu tvrdou strelou vymietol šibenicu zvolenskej bránky. Gólom do šatne Skalica zvýšila na 2:0. Iba sedem sekúnd pred koncom prvej časti hry Pálffy zachytil Hudáčkom vyhodený puk pri mantineli, prihral Mikúšovi a ten z ťažkého uhla z pravej strany skóroval. Svoj prvý gól v sezóne dal v 24. min aj Šátek, ktorý po spolupráci celej štvrtej skalickej formácie po osi Malík - Horský zakončoval bekhendom do prázdnej bránky - 3:0. Druhá tretina patrila domácim, ktorí predčili Zvolenčanov po všetkých stránkach. V 28. min našiel Pálffy Mikúša, ktorý sa spomedzi kruhov nemýlil a trafil presne do pravého vinkľa - 4:0. O minútu neskôr v bránke hostí vystriedal Hudáčka Bielik. V 36. min Školiakov únik nedovolene zastavil Babka, ktorý obdržal trest 5 minút plus do konca zápasu. Skaličania početnú výhodu aj využili, z gólu sa radoval kapitán Vlk, ktorý tečoval Gründlingovu strelu od modrej čiary. Strelecky rozbehnutá Skalica pridala v poslednej tretej tretine ešte dva góly. Najprv v 46. min využil presilovku Hartmann, ktorý jemne tečoval pred bránkou Vlkovu strelu od modrej čiary. O minútu neskôr sa plná skalická Max Aréna radovala siedmykrát, keď na jeden dotyk rozohral Ivičič na Školiaka a do prázdnej bránky zakončoval Liščák - 7:0. Čestný gól dali hostia v 49. min, keď po viacerých zákrokoch Rybára napokon Krayzel prehodil skalického gólmana. Tretia sedmička Skaličanov na domácom ľade znamená pre "Záhorákov" pred pondelkovým stretnutím vo Zvolene prvý mečbal. MHC Martin - Dukla Trenčín 4:5 po samost. nájazdoch (2:1, 2:2, 0:1 - 0:0, 0:1) - stav série 3:2 Góly: 5. Džerinš (Markovič, I. Ďatelinka), 15. Vantroba (Podstavek, M. Beran), 25. L. Říha (Hriňa), 26. Markovič (Džerinš) - 3. V. Král (S. Saliji, Malinský), 30. V. Král (A. Kollár, Pardavý), 40. Homer (Kóňa), 43. Húževka (Marek Haščák), rozh. sam. nájazd: A. Kollár Do posledného miesta vypredané martinské hokejové centrum videlo od úvodného hvizdu kvalitný hokej s maximálnym nasadením. Domáci nastúpili už aj s Havlom, ktorý pred týždňom nedohral zápas kvôli vykĺbenému ramenu. Hostia hrali bez zraneného Hanzala a celé stretnutie nad nimi visel Damoklov meč vyradenia z play off. Trenčín išiel do vedenia už v 3. min, keď v martinskej presilovke prekvapil Lakosila strelou bez prípravy Král - 0:1. Martin sa však nedal vykoľajiť a v 5. min už bolo vyrovnané. Markovič spoza súperovej bránky zadovkou uvoľnil Džerinša, ktorý sa zblízka nemýlil - 1:1. V ďalšom priebehu prvej tretiny boli domáci aktívnejší a zo svojej prevahy vyťažili ešte jeden gól. V 15. min Beran nastrelil zadný mantinel, puk sa odrazil na hokejku Vantrobu, ktorý výborne čítal hru - 2:1. V druhej tretine hráči MHC zvýšili svoj náskok na rozdiel troch gólov. V 25. min v domácej presilovke rozjasal divákov Říha, keď prepasíroval puk za Kováčov chrbát - 3:1. O 83 sekúnd neskôr Markovič využil strnulosť hosťujúcej obrany a dorazil puk do súperovej bránky - 4:1. S Trenčínom to vtedy vyzeralo zle-nedobre, ale hostia sa postupne vrátili do hry. Najskôr v 30. min pohotový Král v početnej výhode hostí zblízka prekonal Lakosila a potom 22 sekúnd pred druhým klaksónom strelil gól do šatne Homer - 4:3. Martin bol v útlme aj na začiatku tretej tretiny. V 43. min Húževka strelou pomedzi betóny Lakosila vyrovnal na 4:4. Začínalo sa odznovu a keďže sa domáci hráči nedokázali zmobilizovať ani vtedy, keď hrali tri dvojminútové presilovky za sebou, nerozhodný stav vydržal až do konca riadneho hracieho času. Muselo sa predlžovať, gól však nepadol. V samostatných nájazdoch boli šťastnejší hostia. Kollár predĺžil sériu a upravil skóre na 3:2 na zápasy pre Martin. SITA