05. októbra 2007

Výsledky stretnutí 11. kola hokejovej Slovnaft extraligy

BRATISLAVA 5. októbra (WEBNOVINY) - HK VSR SR 20 - MsHK Žilina 1:5 (0:3, 1:0, 0:2) Už v 2. min sa Žiline podarilo otvoriť skóre duelu, keď chybu domácej obrany využil Sikorčin. O necelých desať minút neskôr ...

BRATISLAVA 5. októbra (WEBNOVINY) -

HK VSR SR 20 - MsHK Žilina 1:5 (0:3, 1:0, 0:2)
Už v 2. min sa Žiline podarilo otvoriť skóre duelu, keď chybu domácej obrany využil Sikorčin. O necelých desať minút neskôr vyhrávali hostia už 3:0, keď náskok hostí v rozpätí 83 sekúnd zvýšili českí legionári Fadrný a Havel. Mladíci sa dočkali svojho prvého a ako sa neskôr ukázalo aj jediného svojho gólu v tomto zápase v 34. min, keď Suja dorazil puk do prázdnej bránky. V 44. min neuspel zoči-voči hosťujúcemu gólmanovi Lacovi krídelník prvého útoku Čaládi. Na druhej strane klziska bol po úniku úspešný skúsený Jánoš, ktorý upravil na 4:1 pre Žilinu. V 53. min uzavrel gólový účet stretnutia Lelkeš, keď využil výhodu presilovej hry o dvoch hráčov a zvýšil na konečných 5:1.

SkiPark MHK Kežmarok - MHC Martin 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
V prvej tretine hrali Kežmarčania veľmi pekný útočný hokej. Domáci podali dobrý výkon, no skóre v prvej tretine otvoril súper v 14. min pri presilovej hre zásluhou Trokana. Kežmarčania odpovedali o tri minúty neskôr, keď na 1:1 vyrovanal Gajdoš. V druhej časti hry naklonil misky váh na domácu stranu v oslabení skúsený Šechný - 2:1. V tretej tretine poistil vedenie Kežmarku dvoma presnými zásahmi Palovčík. Martinčania síce hrali aktívnejšie, vypracovali si aj množstvo šancí, ale puk za chrbát Klempu poslal len Markovič, ktorý v 58. min znížil pri početnej výhode na konečných 2:4. Záver duelu "spestrila" šarvátka.

HK 36 Skalica - HK Aquacity ŠKP Poprad 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)
Skaličania si gólovú mizériu vyčerpali, chytili sa na rozbehnutom Poprade. Domáci hrali disciplinovane a potrebný pokoj na hokejkách im vyniesol streleckú efektivitu. Hneď prvá využitá presilovka bola dobrým signálom pre zeleno-bielych, že tri body zostanú doma. Hostia už v 13. sekunde pohrozili Vrbatom, no boli to domáci, ktorí sa ujali vedenia. V 3. min Peter Kocák obišiel bránu hostí a prekvapil popradského gólmana, keď zblízka zasunul puk k pravej žŕdke. V 5. min zachraňoval zase Rybár v skrumáži, keď posledným strieľajúcim bol Turoň a následne ani Michal Segľa tvrdou strelou od modrej gólmana HK 36 neprekvapil. V 8. min skóroval na 2:0 Pálffy, keď pred bránkou obstrelil popradského gólmana. Poprad si potom zobral oddychový čas, ale boli to opäť Skaličania, ktorí v 17. min zvýšili už na 3:0. Juraj Mikúš po strele kapitána Vlka ideálne clonil pred Šimonovičom a napokon umiestil puk do prázdnej brány. Hokej v tempe sa hral aj v druhej tretine. Skaličania pozorne strážili výsledok a dokázali ho ešte skrášliť o dva góly. V 32. min sa najlepšie pred bránkou zorientoval Hartmann a v 35. min si svoj druhý gól v zápase pripísal Pálffy, ku ktorému sa odrazil puk po Vlkovej strele od zadného mantinelu priamo na hokejku. V popradskej svätyni prišlo k výmene gólmanov, Šimonoviča vystriedal Melicherčík.
Čestného gólu sa hostia dočkali v 43. min, keď po peknej kombinačnej akcii z prvej doťukol po prihrávke Lapšanského do prázdnej bránky Král. Diváci si prišli na svoje aj v poslednej tretine. Hra sa prelievala zo strany na stranu, ale skóre 5:1 sa už

HK Ardo Nitra - MHk 32 Liptovský Mikuláš 10:1 (3:1, 3:0, 4:0)
Heslo "Mohli by ste sa už zobudiť?", ktoré vyvesili domáci fanúšikovia pred stretnutím, zaúčinkovalo na hráčov posledného tímu súťaže ako živá voda, pretože v 8. min vyhrávali už 3:0. Skóre otvoril bombou od modrej Suur. Druhý gól pridal švihom spoza ľavého kruhu Vozdecký a po odrazenom puku od zadného mantinelu prestrelil Faltera Dornič. Potom sa dostali k slovu aj hostia a Zúbek na dvakrát prekonal Mastiča. V druhej časti hry začali lepšie domáci, keď sa v 29. min v rozpätí 16 sekúnd tešili dvakrát. Najskôr Vozdecký zužitkoval presnú prihrávku Štefanku a vzapätí nedal šancu Falterovi po brejku Valach. V 36. min bolo už 6:1 keď novic v nitrianskom drese Gálik predviedol parádny blafák. Rozbehnutá Nitra pokračovala aj v záverečnej tretine v rýchlom tempe a v 43. min siedmym gólom domácich poslal z ľadu Faltera kapitán Štefanka. Mladý náhradník v liptovskej svätyni Šiarnik vydržal však iba šesť minút, keď ho po presnej prihrávke Ľ. Kolníka prekonal G. Saliji. V 55. min sa pred brankára Liptákov preštrikoval T. Chrenko, no trafil iba spojnicu bránky. O minútu však z rovnakej pozície bol po prihrávke M. Chrenka úspešný Valach - 9:1. V 58. vypočul kanonier Kolník volanie divákov "desať, desať" a po brejku poslal puk pomedzi betóny Šiarnika, čím upravil na konečných 10:1.

Slovan Bratislava - HKm Zvolen 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Súboj dvoch vyrovnaných tímov priniesol zaujímavý hokej. Domáci Slovan bol aktívnejší, Zvolen predovšetkým pozorne bránil. Hra bola kúskovaná častými vylúčeniami, oba tímy však početné výhody nevyužili. V 18. min zastavil Srdínko unikajúceho Pacigu len faulom, hlavný rozhodca Kubuš po dlhom váhaní nariadil trestné strieľanie, ktoré sa Klouda rozhodol riešiť tvrdou strelou spomedzi kruhov, ale trafil len Hoviho. V 25. min dostal Slovan výhodu presilovky o dvoch hráčov, dlho sa v útočnom pásme nevedel presadiť, 24 sekúnd pred skončením výhody našiel Kapuš voľného Urama, ktorý zavesil pod hornú žŕdku. Zvolenčania reklamovali posunutú bránku, čo potvrdilo video a gól neplatil. Zvolen na časté vylúčenia a pasivitu v druhej dvadsaťminútovke napokon doplatil. Hovi bol v bránke prakticky bez práce. V 34. min pri presilovke hľadal Lažo voľného Hujsu, vracajúci sa Klouda poslal puk za Ševelov chrbát - 1:0. O ďalšie tri minúty hrali Bratislavčania opäť vo výhode o dvoch hráčov, keď Zvolen mal už druhýkrát v zápase príliš veľa hráčov na ľade. Domáca výhoda skončila rovnako ako v prvom prípade neúspešne. Aktívnejší Slovan sa dočkal druhého gólu 11 sekúnd pred sirénou, Bačekovu aktivitu ešte hosťujúca obrana stihla odvrátiť, po tvrdej Sersenovej strele puk poskakoval v bránkovisku, dostal sa k voľnému Kropáčovi, ktorý štvrtým gólom v sezóne upokojil svoje mužstvo. Zvolen začal tretiu časť hry oveľa aktívnejšie ako druhú, plány na zvrat v zápase mu však narušil opäť Kropáč, ktorý potiahol puk po pravej strane a namieril presne k žrdi Ševelovej bránky - 3:0. Zvolen ešte vrátil do hry v 48. min Turek, no hráči spod Pustého hradu už nič vážne nevymysleli. Definitívu výsledku dal v 57. min strelou z ľavého kruhu svojím druhým presným zásahom v zápase Lažo.