26. januára 2007

Výsledky stretnutí hokejovej extraligy

Slovnaft extraliga - 45. kolo: HK Aquacity ŠKP Poprad - MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš 6:1 (1:0, 2:1, 3:0) Góly: 15. Marcel Haščák (Svitana), 21. Cipulis (Jabrocký, ...

BRATISLAVA 26. januára (SITA) -

Slovnaft extraliga - 45. kolo:

HK Aquacity ŠKP Poprad - MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Góly: 15. Marcel Haščák (Svitana), 21. Cipulis (Jabrocký, Jarolín), 30. A. Kroták (Michal Segľa), 46. J. Pavličko (Svitana, Marcel Haščák), 51. Valečko (Jarolín), 52. Svitana (J. Pavličko) - 25. M. Školiak (Hovorka, Grman)

Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Višňovský, Valach, 1457 divákov

Vďaka aktuálnemu stavu súpisiek oboch dnešných súperov zápas miestami pripomínal duel juniorských výberov.

Tomu zodpovedala aj kvalita hry, okrem snahy diváci veľa hokejového umenia nevideli. Útok mladíkov sa zaslúžil o úvodný gól domácich. Falter neudržal strelu Svitanu, ktorú doklepol do bránky Haščák. V úvode druhej tretiny zaskočili domáci Liptákov rýchlym druhým gólom, keď po kombinácii druhého útoku skóroval zblízka Cipulis. Následne na to mali hostia 2-minútovú výhodu presilovky o dvoch hráčov, ktorú síce nezahrali ideálne, napriek tomu však v jej závere Jarinovi prekĺzol do siete ľahký puk z hokejky Školiaka. Domáci o päť minút odpovedali tretím gólom, keď strela Krotáka z pravého kruhu prenikla do siete a Faltera vystriedal Melna. Ten postupne zmaril gólové šance Valečka a Jasovského. V závere tretiny sa ocitol sám pred Jarina zmaril príležitosť Miklíkovi. Štvrtý juniorský útok vypracoval aj štvrtý gól domácich v 46. minúte. Svitana prenechal na modrej puk Jurajovi Pavličkovi, ktorý strelou príklepom zaznamenal svoj premiérový extraligový gól. Popradčania útočili aj naďalej a hostí od piateho gólu po strele Kasíka zachránila žŕdka Melnovej bránky. Keď v 51. minúte trafil od modrej Valečko a o minútu neskôr premiérovo v extralige aj Svitana, zápas začal pripomínať domácu exhibíciu, ktorej koniec sprevádzal skandovaný potlesk divákov.