26. januára 2007

Výsledky stretnutí hokejovej extraligy

Slovnaft extraliga - 45. kolo: HK Aquacity ŠKP Poprad - MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš 6:1 (1:0, 2:1, 3:0) Góly: 15. Marcel Haščák (Svitana), 21. Cipulis (Jabrocký, ...

BRATISLAVA 26. januára (SITA) -

Slovnaft extraliga - 45. kolo:

HK Aquacity ŠKP Poprad - MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Góly: 15. Marcel Haščák (Svitana), 21. Cipulis (Jabrocký, Jarolín), 30. A. Kroták (Michal Segľa), 46. J. Pavličko (Svitana, Marcel Haščák), 51. Valečko (Jarolín), 52. Svitana (J. Pavličko) - 25. M. Školiak (Hovorka, Grman). Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Višňovský, Valach, 1457 divákov.

Vďaka aktuálnemu stavu súpisiek oboch dnešných súperov zápas miestami pripomínal duel juniorských výberov.

Tomu zodpovedala aj kvalita hry, okrem snahy diváci veľa hokejového umenia nevideli. Útok mladíkov sa zaslúžil o úvodný gól domácich. Falter neudržal strelu Svitanu, ktorú doklepol do bránky Haščák. V úvode druhej tretiny zaskočili domáci Liptákov rýchlym druhým gólom, keď po kombinácii druhého útoku skóroval zblízka Cipulis. Následne na to mali hostia 2-minútovú výhodu presilovky o dvoch hráčov, ktorú síce nezahrali ideálne, napriek tomu však v jej závere Jarinovi prekĺzol do siete ľahký puk z hokejky Školiaka. Domáci o päť minút odpovedali tretím gólom, keď strela Krotáka z pravého kruhu prenikla do siete a Faltera vystriedal Melna. Ten postupne zmaril gólové šance Valečka a Jasovského. V závere tretiny sa ocitol sám pred Jarina zmaril príležitosť Miklíkovi. Štvrtý juniorský útok vypracoval aj štvrtý gól domácich v 46. minúte. Svitana prenechal na modrej puk Jurajovi Pavličkovi, ktorý strelou príklepom zaznamenal svoj premiérový extraligový gól. Popradčania útočili aj naďalej a hostí od piateho gólu po strele Kasíka zachránila žŕdka Melnovej bránky. Keď v 51. minúte trafil od modrej Valečko a o minútu neskôr premiérovo v extralige aj Svitana, zápas začal pripomínať domácu exhibíciu, ktorej koniec sprevádzal skandovaný potlesk divákov.

Slovan Bratislava - MHC Martin 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 23. Hreus (Lažo, Baček) - 7. Oravec (Mahdalík), 48. Török. Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc, Gajan, M. Grečko, 7463 divákov.

Po debakli s Trenčínom sa Bratislavčania chceli pred vlastnými fanúšikmi rehabilitovať. Oba tímy začali opatrne, nechceli urobiť zbytočnú chybu. Najmä domáci akoby ešte nezabudli na nedeľu a chvíľkovo boli kŕčovití. V 7. min zrazil chrbtom Hančák nahodenie Oravca za Hoviho chrbát a martinský útočník sa tak tešil z prvého gólu po prestupe zo Žiliny. Domáci potom hostí zamkli do ich obranného pásma, najväčšiu šancu spálil po Lažovej akcii osamotený Tvrdoň. Martinčania sa však nestiahli do obrannej ulity, ale nebezpečne podkurovali domácej obrane. V 23. min našla nová posila Slovana Lažo voľného Hreusa, ktorý trafil presne k žrdi a vyrovnal. Oba tímy pozorne bránili, čistých šancí bolo minimum. Brankári Hovi a Ševela museli byť však neustále v strehu. V posledných sekundách druhej tretiny mohol dostať hostí do vedenia Koložváry, ale jeho teč za domáceho gólmana neprešiel. V 48. min prepadla bratislavská obrana pri presilovke na modrej čiare, Hančák už nestíhal Töröka, a ten efektným blafákom zasunul puk druhýkrát za Hoviho. Slovan sa dostal do ešte väčšieho kŕča a nedokázal sa dostať do gólových príležitostí. Martin pozornou defenzívou svoje prekvapujúce víťazstvo, na ktorom nič nezmenila ani záverečná hra Slovana bez brankára, ubránil.

MsHK Žilina - Dukla Trenčín 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 35. Homer (Křetinský, Melichárek), 52. A. Kollár (Nemec, Poljaček). Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország, Orolin, Korba, 1110 divákov.

Začiatok zápasu, ale aj celý jeho priebeh bol pomerne vyrovnaný. Žilinčania s omladeným tímom boli prví, ktorí si vypracovali príležitosť na vsietenie gólu, ale samostatný nájazd Drábeka v 5. min zostal bez efektu. V druhej desaťminútovke prvej tretiny to bol nováčik Petrek, ktorý mohol v 17. min sám pred brankárom Hálom skórovať, ale ten jeho strelu kryl. Druhá tretina priniesla opäť vyrovnaný hokej z obidvoch strán. V 28. min pri vylúčení Lelkeša, Fatyka vsietil gól, ale hlavný rozhodca ho po dohovore s videorozhodcom neuznal. O štyri minúty neskôr bol na trestnej lavici domáci Opatovský. Trenčania pri početnej výhode zaváhali, ale Hvila netrafil prázdnu Hálovu bránku. Vzápätí bol vylúčený domáci Lezo a obranca Trenčína Homer delovkou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 0:1. Trenčín mal do konca tretiny viac hry, ale gól už nepadol. Tretia tretina bola tiež vyrovnaná. Obe mužstvá mali výhodu presilových hier, ale bol to opäť Hvila, ktorý pri vylúčení domáceho Dlouhého mal ideálnu šancu na vyrovnanie náskoku Trenčanov, ale sám pred brankárom Hálom nedal. V 52. min hostia založili peknú útočnú akciu, ktorú zakončil Kollár.

HC Košice - HKm Zvolen 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Gól: 21. Kmiť, 30. I. Droppa (Kmiť, Jendek) - 3. L. Jurík (J. Čierny), 23. Babka (Cibula, Igor Majeský), rozhodujúci sam. nájazd dal F. Turek. Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Klouda (Zvolen) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Marušin - Bednár, Krpelec, 7457 divákov

V šlágri kola potreboval Zvolen na strelenie vedúceho gól len 123 sekúnd. Brankár Košíc Lipovský strelu Čierneho len vyrazil a Jurík ju poslal k ľavej žŕdke. Po ňom to skúšal jeho spoluhráč Paciga, ale Lipovský reagoval v 4. min včas. V 8. min pri presilovke hostí namieril Babka do Lipovského lapačky a pred Majeským zasahoval košický brankár vypichnutím puku hokejkou. Veľmi dobrú 10-minútovku zo strany Zvolena podčiarkla šanca Priechodského, ktorý strieľal v presilovke spomedzi kruhov. Príležitosť Košičana Draveckého Šimonovič kryl, potom hrali domáci takmer minútu presilovku piatich proti trom, no Kmiť sa z dobrej pozície nepresadil. A pri početnej výhode trafil Faith v 16. min žŕdku. O minútu na to sa Šimonovič zaskvel po strele Šimurdu. Na začiatku druhej tretiny Košičania vyrovnali, keď na modrej čiare spadol L. Čierny a Kmiť v oslabení rutinérsky zakončil svoje sólo. Dobrú príležitosť mal potom Cibuľa, ale Lipovský reagoval pohotovo. Na Babkov pokus pri presilovke Zvolena v 23. min však nestačil. V polovičke stretnutia sa začínalo od znova. Tentoraz využili presilovku Košičania, ujala sa Droppova nádherná bomba. V poslednej minúte druhej tretiny sa na Lipovského rútil Škvaridlo, no obišiel gólmana, ale bránku netrafil. V tretej dvadsaťminútovke sa už viac myslelo na obranu, ale predsa len rozhodnúť mohli domáci, lenže Lipiansky na Kontšekovú prihrávku nedočiahol a gólom sa neskončila ani príležitosť Draveckého v 51. minúte. Pre Šimonovičom sa ocitol sám, ten jeho strelu vyrazil a Gron ju do odkrytej časti nezasunul. V predĺžení mal dobrú príležitosť J. Čierny, ale Lipovský bol pozorný. O víťazovi rozhodli samostatné nájazdy, rozhodujúci samostatný nájazd dal F. Turek. Košičania Šimonoviča neprekonali.