19. septembra 2006

Výsledky zápasov 11. kola Corgoň ligy

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 11. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2006/2007: Inter Bratislava - Slovan Bratislava 1:1 (1:0) Góly: 10. ...

BRATISLAVA 19. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 11. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2006/2007:

Inter Bratislava - Slovan Bratislava 1:1 (1:0)
Góly: 10. Hejčík - 58. Masaryk, ŽK: 35. Pečalka - 41. Hanek, rozhodovali: Smolák - Medveď, Csabay, 2853 divákov
Inter: Bernady - Petrán, Friga, R. Kunzo, Matovič - Paulík (70. Dirnbach), Pečalka (79. Tarek), R. Urban, Kaprálik - Šlahor (76. Majtán), Hejčík
Slovan: Kiss - Struhár, Hanek, Polgár, Ševela (46. Mojský) - Slovák, Kubala, Chlebek, P. Sedlák - Masaryk, T. Sloboda (46. Poliaček)
V prvom polčase "veľkého" bratislavského derby bol na Pasienkoch aktívnejší domáci Inter. Už v 2. min pripravil Šlahor šancu Paulíkovi, jeho strelu však obrana Slovana zblokovala. Na druhej strane kontroval strelou z 18 metrov Chlebek, gólman Bernady ju stačil vytlačiť na roh. V 8. min ešte sám pred Kissom neuspel kapitán žlto-čiernych Kunzo, o dve minúty nato však potiahol loptu po ľavej strane Šlahor, predral sa do šestnástky, prihral Hejčíkovi a ten nekompromisnou strelou pod brvno otvoril skóre - 1:0. Belasých gól očividne zaskočil a v nasledujúcich minútach mali viac z hry domáci. Po uplynutí úvodnej dvadsaťminútovky sa v dvoch dobrých príležitostiach po prihrávkach za obranu hostí ocitol Šlahor, ani raz však jeho časovaná lopta nenašla spoluhráča. Slovanisti hrozili nebezpečenstvom len po štandardných situáciach. Po jednej z nich v 30. min si však v dobrej šanci nerozumeli Polgár s Masarykom. V zostávajúcich minútach prvého dejstva, rovnako ako na začiatku druhého polčasu, sa hral typický medzišestnástkový futbal bez väčších príležitostí na oboch stranách. Zväčšená aktivita priniesla hosťom ovocie v 58. min, keď Mojského prihrávku predĺžil po vyhratom hlavičkovom súboji Struhár a Masaryk popod padajúceho Bernadyho vyrovnal - 1:1. Už o dve minúty mohli slovanisti vyhrávať. Domácim opäť nevyšla ofsajdová pasca, na jedenástke sa sám pred Bernadyom ocitla dvojica Polgár - Masaryk, no prvý menovaný zbytočne volil kľučku a napokon "tisícpercentnú" šancu nevyužil. V 68. min sa do ďalšej vynikajúcej príležitosti dostal po Slovákovej samostatnej akcii Masaryk, no z desiatich metrov neprestrelili interistickú obranu. Od 70. min boli belasí už jednoznačnými pánmi na mokrom trávniku, zlyhávali však vo finálnej prihrávke. V zostávajúcich minútach podržal domácich aj gólman Bernady, a tak sa stretnutie skončilo napokon zaslúženou deľbou bodov po remíze 1:1.
Hlasy:
Ladislav Jurkemik (tréner Interu): "S remízou nie som spokojný, zaslúžili sme si vyhrať. V prvom polčase sme mali dať viac gólov, ale niekoľko šancí, najmä brejkov, sme nezvládli. Slovan je kvalitný tím a po prestávke sa to prejavilo. Nechcem hodnotiť, či vyrovnávajúci gól padol z ofsajdu alebo nie. Faktom je, že nás tento moment zaskočil."
Jozef Jankech (tréner Slovana): "V prvom polčase sme predviedli najslabší výkon na ihrisku súpera v tejto sezóne. Tempo bolo ospalé, v hre bolo veľa nepresností. Dostali sme pre nás typický gól po nedôraze v defenzíve. Druhé dejstvo už z našej strany nebolo zlé. Pomohli nám aj striedania, mali sme viac šancí ako Inter. Nedostatok snahy hráčom nemôžem vyčítať, negatívne hodnotím množstvo nepremenených príležitostí. Myslím si, že sme mali k víťazstvu bližšie ako súper."

Spartak Trnava - ZTS Dubnica 2:2 (0:2)
Góly: 72. Kožuch, 88. Kriss - 15. a 42. M. Filo ml., ŽK: 58. Pleva (Dubnica), rozhodovali: Richtárik - Somoláni, Vindiš, 4673 divákov
Trnava: Hrdina - Kriss, Sninský, Poljovka, Turtenwald (40. Filip) - Čtvrtníček (58. Semanko), Kopúnek, P. Ďuriš, Čakajík - Kožuch, Blaha
Dubnica: Igaz - Pleva, Špendla, Adámik, P. Baláž - Kopačka - Lendvay, Bruško, Držík, Kiška (55. Grendel) - M. Filo ml. (83. Jonáš)
Stretnutiu v Trnave predchádzalo slávnostné otvorenie zrekonštruovaného štadióna. Považania sa chceli v Trnave prezentovať koncentrovanou hrou s pozornou defenzívou a napraviť si tak reputáciu po debakloch s Ružomberkom, Žilinou a Banskou Bystricou. Po platonickom úvodnom tlaku Spartaka, ktorý s pribúdajúcim časom upadol do futbalovej pasivity, sa začali presadzovať aj hostia z Považia. V 12. min nebezpečný Filo z päťky po prihrávke Bruška ešte nepotrestal nevýrazný Spartak. Z protiútoku v 13. min sa blysol Kožuch, keď loptu z jeho kopačky zastavila až ľavá tyč. O dve minúty neskôr sa tešili Dubničania, keď najlepší hráč hostí Filo po centri Kišku otvoril hlavou skóre - 0:1. V 29. min vyznamenal brankár hostí Igaz, keď z ľavého horného rohu vyškriabal technickú strelu Čakajíka z priameho kopu. V 42. min opäť Filo potiahol loptu cez deravú trnavskú obranu a prízemnou strelou do ľavého kúta Hrdinovej bránky pridal gólovú poistku - 0:2. Mohutný piskot tribún prejavoval nespokojnosť divákov, ba ozývalo sa aj mohutné "Bachratý ven".
Po obrátke diktovali hru opäť futbalovejší hostia, keď sa v 64. min Držík prekľučkoval do pokutového územia a jeho strelu Hrdina len so šťastím vyrazil. V 68. min Sninský nedokázal z hranice bránkového územia usmerniť loptu do siete. Mierna snaha Trnavy bola v 72. min korunovaná gólom, keď po centri Ďuriša Kožuch hlavou znížil na 1:2. V 88. min Kriss po priťuknutí Sninského vyrovnal na konečných 2:2.
Hlasy:
Jozef Bubenko (tréner Trnavy): "My sme sa na Dubnicu pripravovali. Upozoňoval som hráčov na pozornú defenzívu a nebezpečné protiútoky. V druhom polčase pri nepriaznivom stave sme museli ísť do určitého rizika, zmenil som rozostavenie a vystriedal hráčov, čo sa čiastočne odzrkadlilo. Silou vôle a so šťastím sme uhrali remízu."
Peter Gergely (tréner Dubnice): "My sme po krutých prehrách potrebovali urobiť dobrý výsledok, zmenili sme rozostavenie a zloženie mužstva. Myslím, že sme herne smerom dopredu podali kvalitný výkon, jeden z najlepších na súperovom ihrisku. Ak by sme dali Držíkom tretí gól, máme zápas rozhodnutý, žiaľ, nepodarilo sa. Trnava je známa, že dokáže najmä doma otočiť zápasy. Sme spokojní aj s bodom, ale podľa priebehu a hry mužstva a množstva šancí sme si zaslúžili zápas vyhrať."

AS Trenčín - MFK Košice 0:2 (0:0)
Góly: 58. P. Jurčo, 59. Bicák, ŽK: 36. Mičenec, 81. Doležaj - 77. Kišš, 85. Školník, rozhodovali: Trutz - Sluk, Likavský, 1561 divákov
Trenčín: Belic - Cs. Horváth, Mičenec, Doležaj - Pastva, Kovalík (76. Obal), Kubica, Kasálek (62. M. Krško) - Czinege - Štyvár, Baranyai (62. Hlohovský)
Košice: Pulen - Kišš, I. Kozák, Kaminský, P. Bašista - R. Šimko, Lesniak (64. Boháčik), Školník, Pavol Majernik, Bicák (86. Kolbas) - P. Jurčo
Trenčania začali aktívne a v úvodných minútach zatlačili svojho súpera pred vlastného brankára. Najväčšiu šancu mal už v 6. min Štyvár, ale Šimko jeho strelu vykopol z bránkovej čiary. Po štvrťhodine hry sa však domáci vytratili z ihriska a na dobre organizovanú hru oslabeného súpera nedokázali nič vymyslieť. Skúšal to najmä Doležaj, ale v 26. min mieril po rohu hlavou vedľa a rovnako dopadla aj jeho strela z diaľky o niekoľko minút neskôr. Hostia trpezlivo čakali na svoju príležitosť. V 50. min potiahol akciu po chybe obrany Jurčo, našiel spätnou prihrávkou Lesniaka, ten však nastrelil iba pravú žrď Belicovej bránky. Pre slabo hrajúci Trenčín to však nebolo varovanie a o 8 minút neskôr potrestal zlé vybehnutie domáceho gólmana pri rohu Jurčo - 0:1. Už o minútu unikol po pravom krídle Šimko a Bicák pohodlne zvýšil. Nemohúcnosť Trenčanov korunovali Hlohovský, ktorý hlavou zblízka mieril iba do náruče Pulena, a v nadstavenom čase Obal, keď stroskotal po úniku na brankárovi súpera.
Hlasy:
Karol Marko (tréner Trenčína): "Do 20. minúty sme si vytvorili niekoľko šancí, ale nedokázali sme ich premeniť. Naši útočníci nie sú dostatočne kvalitní a aj dnes znervóznili celé mužstvo. Nie je to prvý zápas, keď naši ofenzívni hráči nedokázali skórovať. Svedčí to o ich kvalite. Duel sme nezvládli najmä po psychickej stránke. Prvý gól sme inkasovali po chybe brankára a druhý po hrubici Doležaja. Potom to bol z našej strany už iba kŕč."
Jaroslav Galko (tréner Košíc): "Chýbali nám dvaja kľúčoví hráči a pred zápasom sme mali trochu obavy. Absencia Majoroša sa prejavila vo viaznucej kombinácii. V prvom polčase sme dopredu nič neukázali a aj v obrane sme urobili niekoľko chýb, ale podržal nás Pulen. Mohli sme prehrávať už 0:2. V kabíne sme hráčov povzbudili, vyšli nám kombinácie, po ktorých sme skórovali. Spokojní môžeme byť s výsledkom, ale nie s hrou."