13. decembra 2009

Výsledky zápasov extraligy hádzanárov

SOBOTA HK 47 Trnava - 1. MHK Košice 31:40 (18:18) Najviac gólov: Šramko 12, Kurka 5/2, Oros a Sakár po 4 - Guzy 8, M. Čorej 8/6, Styrančák a Marek Urban po ...

BRATISLAVA 13. decembra (WEBNOVINY) -

SOBOTA

HK 47 Trnava - 1. MHK Košice 31:40 (18:18)

Najviac gólov: Šramko 12, Kurka 5/2, Oros a Sakár po 4 - Guzy 8, M. Čorej 8/6, Styrančák a Marek Urban po 6
Pok. hody: 5/2 - 6/6, vylúčení: 6 - 3, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula, 250 divákov

V prvom polčase viedli domáci hádzanári dvakrát o štyri góly, ale potom sa preukázala skúsenosť a kvalita košického tímu. Hostia po zmene strán postupne zvyšovali svoj náskok a zaslúžene zvíťazili.

NEDEĽA

Tatran Prešov - HC Štart Nové Zámky 47:30 (21:15)

Najviac gólov: Antl 13/3, T. Mažár 6, Straňovský 5/1 - Szücs 8, Fuňak 5/1, Holdoš 4/1
Pok. hody: 6/4 - 3/2, vylúčení: 2 - 7, ČK: Jurko (Nové Zámky) za tri vylúčenia, rozhodovali: Sabol a Daňo, 998 divákov

Nové Zámky aj pod novým vedením trénera Pompoša nedokázali odolať prešovskému náporu. Hoci v prvom polčase bol zo začiatku vyrovnaný stav, v jeho závere už Prešov načrtol celý vývoj zápasu a hostia v druhom polčase iba kontrovali.