29. septembra 2017

Walcott odmietol kopať penaltu, pomohol Giroudovi k jubileu

Na snímke vpravo hráč Arsenalu Theo Walcott strieľa gól v zápase H-skupiny 2. kola skupinovej fázy Európskej ligy BATE Borisov - Arsenal Londýn 28. septembra 2017. Foto: TASR/AP
Londýn 29. septembra (TASR) - Futbalista Arsenalu Londýn Theo Walcott sa pri víťazstve 4:2 vo štvrtkovom zápase skupinovej fázy Európskej ligy na ihrisku Bate Borisov zachoval veľmi športovo k svojmu spoluhráčovi Olivierovi Giroudovi. Walcott v 49. minúte odmietol kopať penaltu a loptu podal práve Giroudovi, ktorý vzápätí zaznamenal 100. gól v drese "Gunners".

Walcott pritom mohol gólom z penalty dovŕšiť hetrik, keďže v prvom polčase strelil dva góly. "Mal som možnosť dosiahnuť hetrik, ale vedel som, že Olivier má na konte 99 gólov. Cítil som, že to musím urobiť," povedal Walcott pre britské médiá.

"Mal som predtým nejaké šance, ale napokon som dostal možnosť streliť jubilejný gól z penalty. Som rád, že sa mi to podarilo, je to skvelý pocit dosiahnuť takúto métu," uviedol Giroud.

Arsenal je po dvoch zápasoch v EL v H-skupine na čele tabuľky s plným počtom šiestich bodov.

Piešťanské Čajky prehrali v odvete Európskej ligy 60:76
TIPSPORT LIGA: Dukla Trenčín pokračuje aj naďalej v spanilej jazde