Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. mája 2007

Washington zopakoval potrebu spolupráce s RuskomAmerické ministerstvo zahraničia zopakovalo v utorok svoju ponuku Rusku na spoluprácu v otázkach raketovej obrany. Washington tak urobil v reakcii na ruský test balistických rakiet s dlhým doletom, ...Zdieľať

WASHINGTON 29. mája (WEBNOVINY) - Americké ministerstvo zahraničia zopakovalo v utorok svoju ponuku Rusku na spoluprácu v otázkach raketovej obrany. Washington tak urobil v reakcii na ruský test balistických rakiet s dlhým doletom, ktoré majú byť schopné preniknúť akýmkoľvek protiraketovým obranným systémom.

Hovorca amerického ministerstva zahraničia Tom Casey povedal, že nemôže oficiálne potvrdiť vyhlásenie ruského podpredsedu vlády Sergeja Ivanova o raketovom teste, ani mimoriadnu účinnosť ruských rakiet. Zároveň dodal, že americké plány nie sú hrozbou pre Rusko, pretože americký návrh raketového systému v Európe zahŕňa len 10 obranných rakiet pre potreby obrany voči menším útokom zo strany takzvaných darebáckych štátov ako Irán. Casey zdôraznil, že tieto štáty sú skutočnou hrozbou nielen pre európskych spojencov Ruska ale aj pre Rusko.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bieloruskí colníci žiadali od vodičov mať v aute kondóm
<< predchádzajúci článok
SR a Poľsko podpísali dohodu o registrácii oštiepka