19. júla 2011

Weiss ml. opäť dostal šancu v príprave Man City

Anglický futbalový veľkoklub Manchester City uspel v pondelňajšom zápase proti účastníkovi zámorskej MLS Vancouver Whitecaps tesne 2:1 a opäť pri tom bol slovenský reprezentačný krídelník Vladimír ...

vladimir weiss VANCOUVER 19. júla (WEBNOVINY) - Anglický futbalový veľkoklub Manchester City uspel v pondelňajšom zápase proti účastníkovi zámorskej MLS Vancouver Whitecaps tesne 2:1 a opäť pri tom bol slovenský reprezentačný krídelník Vladimír Weiss ml. Účastník MS 2010 v JAR odohral v stretnutí organizovaného v rámci konceptu World Football Challenge 63 minút a prezentoval sa dvoma strelami na bránku, väčšiu minutáž mal v drese "The Citizens" iba obranca Dedryck Boyata.

Kanaďania favorita zaskočili nátlakovou hrou, v 30. min sa ujali vedenia a Man City dokázal otočiť priebeh merania síl až v druhej polovici druhého polčasu, keď o jeho víťazstve rozhodol utešenou strelou anglický reprezentant Shaun Wright-Phillips. Celkovo však Vancouver mal loptu na kopačkách až 54,9% hracieho času a na bránku Angličanov vyslal 13 striel. Do listiny úspešných strelcov sa mohol zapísať aj Weiss ml., ktorý krátko po zmene strán vystrelil spred šestnástky a jeho pokus tesne minul pravý horný roh bránky Whitecaps.

V nedeľu preverí hráčov Manchestru City výber Los Angeles Galaxy na čele s Davidom Beckhamom.