03. decembra 2009

WEISS: Takmer som netrafil bránku

Slovenský ofenzívny futbalový stredopoliar Vladimír Weiss ml. strelil svoj prvý súťažný gól v drese Manchestru City. Čerstvo 20-ročný krídelník sa presadil v stredajšom štvrťfinálovom ...

MANCHESTER 3. decembra (WEBNOVINY) - Slovenský ofenzívny futbalový stredopoliar Vladimír Weiss ml. strelil svoj prvý súťažný gól v drese Manchestru City. Čerstvo 20-ročný krídelník sa presadil v stredajšom štvrťfinálovom stretnutí Anglického ligového pohára Carling Cupu 2009/2010, v ktorom "The Citizens" triumfovali nad londýnskym Arsenalom hladko 3:0.

Slovenský reprezentant, pre ktorého to bol štvrtý štart za A-mužstvo Manchestru City, nastúpil na ihrisko v 77. minúte, keď vystriedal spoluhráča Shauna Wrighta-Phillipsa. O niečo vyše 10 minút po svojom príchode na ihrisko uzavrel bratislavský rodák skóre duelu na 3:0 pre domáci tím.

V aktuálnej sezóne dostal Vladimír Weiss junior šancu nastúpiť len v stretnutiach Carling Cupu, napriek tomu si váži každú príležitosť, ktorú od kouča Marka Hughesa dostane. V jeho veku a pri obrovskej konkurencii v kádri Manchestru City je cenná každá minúta na trávniku, hoci len v záveroch zápasov.

"Užíval som si absolútne každú minútu, ktorú som strávil na ihrisku. Vždy, keď dostanem príležitosť, chcem fanúšikom a trénerovi dokázať, že na to mám. Štvrtýkrát som dostal šancu v prvom tíme, je skvelé, že sa mi podarilo skórovať," vyhlásil po stretnutí pre oficiálnu klubovú internetovú stránku Weiss ml., ktorý si dal dodatočný darček k pondelňajším 20. narodeninám.

Jedna z najväčších vychádzajúcich hviezd slovenského futbalu presne namierila v 89. minúte po skvelom sóle Craiga Bellamyho na ľavej strane, keď sa kľučkou zbavil hneď dvojice protihráčov. Waleský reprezentant vzápätí vnikol do šestnástky a presnou prihrávkou našiel reprezentanta SR, ktorý ľavačkou strelou pod brvno rozvlnil sieť.

"Takmer som netrafil bránku. Každý mi po zápase blahoželal, všetkých nás však tešilo predovšetkým víťazstvo a postup do semifinále. Minulý rok som získal juniorský Anglický pohár FA Youth Cup. Verím, že to nebola posledná trofej, z ktorej som vo svojej kariére tešil," skonštatoval rýchlonohý krídelník, ktorý v seniorskom národnom tíme debutoval v tohtoročnom augustovom prípravnom dueli na Islande (1:1).

Stredajší žreb semifinále Carling Cupu rozhodol o tom, že City sa v mestskom derby stretnú s úradujúcim majstrom Manchestrom United. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Blackburn Rovers a Aston Villa.

"Každý tím medzi najlepšou štvoricou je veľmi kvalitný. V podstate nezáleží na tom, s kým sa stretneme - chceme vyhrať a postúpiť do finále. Toto mužstvo už dlhšie nič nevyhralo, preto teraz urobíme všetko pre úspech. Sme blízko a verím, že sa nám podarí uspieť a získať cennú trofej," dodal Vladimír Weiss ml.