Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

12. marca 2015

WHO: Počet obetí epidémie eboly prekročil 10.000Na archívnej snímke z 24. septembra 2014 zdravotná sestra Dalila Martinezová, vedúca Kubánskeho zdravotníckeho tímu na cestu do Sierra Leone, vchádza do izolačného stanu počas tréningového cvičenia v Havane. Kubánsky lekár Félix ...Zdieľať
Na archívnej snímke z 24. septembra 2014 zdravotná sestra Dalila Martinezová, vedúca Kubánskeho zdravotníckeho tímu na cestu do Sierra Leone, vchádza do izolačného stanu počas tréningového cvičenia v Havane. Kubánsky lekár Félix Báez sa nakazil ebolou v západoafrickom štáte Sierra Leone, kde pomáhal pacientom postihnutým týmto ochorením. Foto: TASR/AP Photo
Ženeva 12. marca (TASR) - Epidémia eboly zaznamenala neradostný medzník po tom, ako počet obetí tohto vírusového ochorenia prekročil 10.000. Najviac ľudí mu podľahlo v západnej Afrike. Oznámila to dnes Medzinárodná zdravotnícka organizácia (WHO).


WHO tiež konštatovala, že ide o najhoršiu a najrozsiahlejšiu epidémiu eboly v dejinách. Iba samotné tri západoafrické krajiny Sierra Leone, Guinea a Libéria zaznamenali od prvého vlaňajšieho prípadu tohto ochorenia 10.004 obetí na životoch.

Krvácavá horúčka pripravila o život 4162 ľudí v Libérii, 3655 v Sierre Leone a 2187 v Guinei. WHO tiež eviduje osem úmrtí na ebolu v Nigérii, šesť v Mali a jednu obeť v Spojených štátoch, uvádza sa v najnovšej bilancii organizácie, o ktorej informovali agentúry AP a Reuters.

Vďaka veľkému medzinárodnému úsiliu zameranému na vykorenenie eboly sa podarilo spomaliť šírenie tohto ochorenia a znížiť aj počet nových prípadov, a to predovšetkým v Libérii.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jaceňuk: Chcel by som veriť, že minský proces sa skončí pozitívne
<< predchádzajúci článok
Obžalovali desiatku Rakúšanov, ktorí sa v Sýrii chceli pripojiť k IS

WHO: Počet obetí epidémie eboly prekročil 10.000 - diskusné fórum čitateľov