06. júla 2006

Wimbledon - Prvou finalistkou Heninová-Hardennová

Prvou finalistkou ženskej dvojhry na treťom grandslamovom tenisovom turnaji roka na londýnskej tráve vo Wimbledone (dotácia 10 378 710 libier) sa stala Belgičanka Justine Heninová-Hardennová. Tretia ...

LONDÝN 6. júla (WEBNOVINY) - Prvou finalistkou ženskej dvojhry na treťom grandslamovom tenisovom turnaji roka na londýnskej tráve vo Wimbledone (dotácia 10 378 710 libier) sa stala Belgičanka Justine Heninová-Hardennová. Tretia nasadená hráčka si v semifinále poradila s druhou nasadenou krajankou Kim Clijstersovou 6:4, 7:6 (4) a po druhý raz v kariére sa vo finále pokúsi získať jediný grandslamový titul, ktorý jej zatiaľ odoláva. Po prvý raz sa Heninová-Hardennová predstavila vo finále Wimbledonu v roku 2001. Vtedy nestačila na Američanku Venus Williamsovú. Teraz proti Clijstersovej zvládla aj náročnú situáciu v II. dejstve, keď jej súperka za stavu 6:5 podávala na víťazstvo v sete. Heninová-Hardennová krajanku brejkla a neskôr ju v tajbrejku presvedčivo zdolala.

"Hrala som dobre, dostatočne agresívne. V dôležitých momentoch som neuhla a bola úspešná. Som spokojná najmä s tým, ako som zvládla záverečný tajbrejk," vyhlásila 24-ročná víťazka.
Elitné Belgičanky a bývalé svetové jednotky sa aktuálne vo vzájomnom súboji stretli už po dvadsiaty druhý raz (bilancia 12:10 v prospech Heninovej-Hardennovej). Na turnajoch veľké štvorky sa obe veľké rivalky stretli siedmykrát a Heninová-Hardennová si pripísala už piate víťazstvo. Trojnásobná šampiónka Roland Garros má šancu stať sa prvou ženou v tenisovej open ére, ktorá zvíťazí na parížskom aj londýnskom Grand Slame bez toho, aby stratila čo len jeden set. Aktuálne predĺžila šnúru grandslamových zápasov bez straty setu na trinásť (7x Roland Garros + 6x Wimbledon).