Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. apríla 2012

Z mafiánskej vraždy v Topoľčanoch chcú obžalovať osem osôbVyšetrovanie vraždy podnikateľa Jozefa Mišenku ešte z júla 2010 je ukončené, polícia navrhuje obžalovať osem osôb. Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite navrhol ...Zdieľať
puta BRATISLAVA 4. apríla (WEBNOVINY) - Vyšetrovanie vraždy podnikateľa Jozefa Mišenku ešte z júla 2010 je ukončené, polícia navrhuje obžalovať osem osôb.


Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite navrhol obžalovať Viliam M. (55), Františka U. (42), Róberta M. (24), Ivan Z. (27) čelia obvineniu z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy formou účastníctva, za čo im hrozí trest na 20 až 25 rokov.

Milan P. (40), Róbert T. (30), Ronald M. (26) a Ivan S. (38) sú obvinení z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy spáchanej organizovanou skupinou, kde je trestná sadzba 25 rokov až doživotie. Ivan S. je obvinený aj z trestného činu krivej výpovede a krivej prísahy, pretože údajne vypovedal nepravdivo v prospech obvineného Ronalda M., uviedla hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová. Ronald M. čelí aj obvineniu z drogovej trestnej činnosti.

Výbuch v továrni na plasty v Topoľčanoch


Policajti pri domovej prehliadke v auguste 2010 zaistili šesť dávok sušenej rastliny, v štyroch miestnostiach objavili takmer 500 kusov rastlín.

Podľa zistení polície sa Viliam M., František U., Róbert M. a Ivan Z. od začiatku roka 2010 do júla zúčastnili na príprave a pomoci pri príprave podnikateľovej vraždy. Obvinení Viliam M. a František U. poskytli minimálne 50-tisíc eur, ktoré slúžili na pokrytie nákladov súvisiacich so spáchaním vraždy. Ďalší dvaja obvinení, Róbert M. a Ivan Z. zabezpečili auto, ktoré pri vražde použili. Milan P., Ivan S., Róbert T. a Ronald M. sú v ústavoch na výkon väzby v rôznych častiach Slovenska. Po Viliamovi M. polícia pátra. Františka U. zadržali policajti minulý rok v septembri v Prahe. V súčasnosti je stíhaný na slobode rovnako ako aj Róbert M. a Ivan Z.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dlhovú brzdu zrejme otestuje už Ficova vláda
<< predchádzajúci článok
Národným divadlom v Somálsku otriasol mohutný výbuch