Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

29. januára 2023

Za prechádzku v plavkách po Splite dostanú ľudia pokutu 150 eurPokutu v rovnakej výške 150 eur budú musieť zaplatiť aj tí ľudia, ktorí budú piť alkohol na verejných miestach.Zdieľať
Za prechádzku v plavkách po Splite dostanú ľudia pokutu 150 eur

Miestni obyvatelia a turisti sa už nebudú môcť prechádzať po uliciach chorvátskeho mesta Split iba v plavkách. Tamojšie úrady totiž prijali novú vyhlášku, na základe ktorej dostanú dovolenkári a miestni obyvatelia pokutu vo výške 150 eur, ak budú chodiť po meste bez trička alebo iba v bikinách. V nedeľu o tom informovala chorvátska tlačová agentúra HINA.


Nová vyhláška vstúpila do platnosti 1. januára a ľudia, ktorí porušia tieto predpisy, budú musieť zaplatiť spomínanú pokutu.

Pokutu v rovnakej výške 150 eur budú musieť zaplatiť aj tí ľudia, ktorí budú piť alkohol na verejných miestach. Pokuta sa bude udeľovať tiež za prechádzku so psom, ktorý nebude na vôdzke, a to približne 66 eur.

Svetoznáme letovisko Dubrovník zaviedlo podobné predpisy v roku 2020, predovšetkým pokuty pre ľudí, ktorí sa prechádzajú po starej, historickej časti mesta v plavkách.

Teraz nasleduje príklad Dubrovníka aj Split, jedno z hlavných turistických letovísk na chorvátskom pobreží Jadranského mora. Po meste už osadili značky, ktoré ukazujú, aké oblečenie nie je vhodné v uliciach.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tejto chyby sa v zime dopúšťa takmer každý vodič. Pokiaľ sa jej vyvarujete, môžete ušetriť peniaze
<< predchádzajúci článok
Ružinov osadil prvé domčeky pre ježkov, inšpiroval sa v Košiciach