Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

21. februára 2024

Zabezpečenie prípravy a vykonania volieb do Európskeho parlamentu vyjde na takmer 14 miliónov eurNa zabezpečenie prípravy a vykonania volieb do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia 8. júna, štát vynaloží 13 987 985 eur. Vyplýva to z ...Zdieľať
eurovolby_maj 676x484 21.2.2024 (SITA.sk) - Na zabezpečenie prípravy a vykonania volieb do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia 8. júna, štát vynaloží 13 987 985 eur.


Vyplýva to z Harmonogramu organizačno-technického zabezpečenia volieb do EP v roku 2024, ktorý v stredu odobrila vláda. Konkrétne má čiastku 11 739 985 eur k dispozícii Ministerstvo vnútra SR a sumou 2 248 000 eur disponuje Štatistický úrad SR.

„Finančné prostriedky určené pre Ministerstvo vnútra SR budú použité najmä na zabezpečenie úhrady náhrady mzdy členom volebných komisií a odmien členom a zapisovateľom okrskových volebných komisií a okresných volebných komisií, úhrady tlače hlasovacích lístkov, metodických a informačných materiálov a volebných tlačív, na zabezpečenie činnosti volebných komisií, na vybavenie volebných miestností, na ochranu verejného poriadku v deň konania volieb, na výdavky spojené s prevádzkou a nevyhnutnou úpravou volebných miestností a na elektronické komunikačné spojenie volebných komisií (hovorné) formou úhrady nezúčtovateľného výdavku vo výške päť eur pre každú okrskovú volebnú komisiu," uviedol rezort vnútra.

Pokiaľ ide o štatistický úrad, ten vyčlenené peniaze využije na výdavky súvisiace so spracovaním výsledkov volieb.


Zdroj: SITA.sk - Zabezpečenie prípravy a vykonania volieb do Európskeho parlamentu vyjde na takmer 14 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zabezpečenie prípravy a vykonania volieb do Európskeho parlamentu vyjde na takmer 14 miliónov eur
<< predchádzajúci článok
V Košiciach sa pri príležitosti šiesteho výročia vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny zišlo približne 3-tisíc ľudí (video)