Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. októbra 2012

Záchranári v noci ratovali turistu, museli sa k nemu zlaniťV neskorých nočných hodinách sa skončila záchrana zraneného turistu v severnej stene Štrbského štítu vo Vysokých Tatrách. Horských záchranárov požiadal o pomoc turista ešte v utorok ...Zdieľať
zachranar POPRAD 3. októbra (WEBNOVINY) – V neskorých nočných hodinách sa skončila záchrana zraneného turistu v severnej stene Štrbského štítu vo Vysokých Tatrách.


Horských záchranárov požiadal o pomoc turista ešte v utorok okolo obeda, záchranárom oznámil, že je na turistickom chodníku vo Vyšnom Kôprovskom sedle a počuje volanie o pomoc.

Pre nepriaznivé poveternostné podmienky, hustú hmlu a dážď nedokázal bližšie určiť miesto, odkiaľ prichádza volanie o pomoc. Na základe jeho informácie začali dvaja záchranári so služobným psom prehľadávať okolie turistického chodníka z Vyšného Kôprovského sedla do Hlinskej doliny.

V poobedňajších hodinách sa im podarilo nadviazať kontakt s postihnutým, ale keďže bol v komplikovanom horolezeckom teréne v severnej stene Štrbského štítu asi 100 m nad zemou, do záchrannej akcie bolo nasadených ďalších šesť záchranárov.

Pomocou lanovej techniky sa záchranári dostali k postihnutému, ktorý bol bez vážnejších zranení. Záchranári ho spustili asi 140 metrov a následne muža transportovali na Popradské pleso. Tu ho odovzdali privolanej posádke Rýchlej lekárskej pomoci, informovala Horská záchranná služba.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aktivisti odovzdajú petíciu, chcú cirkus bez zvierat
<< predchádzajúci článok
Titulkovať by mali výrobcovia, tvrdí Renáta Zmajkovičová