Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. novembra 2008

Začína sa dvojdňový festival ColourfestV Šali sa dnes začína šiesty ročníku festivalu Colourfest, ktorý priblíži kultúru a hudbu iných národov.Zdieľať
Potrvá do soboty, v dome kultúry je pripravených osem koncertov, päť filmových predstavení a výstava fotografií. Atmosféru brazílskej samby do Šale prinesie skupina Batucada, írsky temperament predvedie skupina Firkin, kubánske rytmy zasa zoskupenie Son Caliente z Havany. Návštevníci festivalu budú môcť tlieskať domácej skupine Capre zo Šale, rómskej skupine Fláre Beás Band, skupine Vodku, ktorá zahrá východoeurópsku a židovskú hudbu a bubeníckemu orchestru Afro Campana and Freinds.
Ako agentúru SITA informoval organizátor festivalu Dezider Meszáros, Colourfest počas svojej existencie priniesol 43 hudobných skupín, 15 celovečerných filmov, 22 dokumentárnych filmov, deväť tanečných skupín a šesť výstav. „Všetky vystúpenia, výstavy a prezentácie sú vedené myšlienkou objavovania a spoznávania rôznorodých kultúr prostredníctvom umenia,“ uviedol Meszáros. V päťročnej histórii festival divákom predstavil umenie národov a národností z piatich kontinentov sveta – okrem iných Írov, Španielov, Kubáncov, Austrálčanov, Maďarov, Slovákov, Poliakov, Rumunov, Srbov, Rusov, ale aj Afričanov a Ázijčanov.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VYSOKÉ TATRY: Novinkami sezóny budú nové zjazdovky a garancia snehu
<< predchádzajúci článok
Skupina Oasis vydá 1. decembra singel I'm Outta Time

Začína sa dvojdňový festival Colourfest - diskusné fórum čitateľov