Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

20. augusta 2014

Začínajú sa MS v letnom biatlone, Kuzminová pôjde naplnoVo štvrtok sa úvodnými súťažami miešaných štafiet v ruskom Ťumeni začnú majstrovstvá sveta v letnom biatlone a Slováci majú v konkurencii 27 krajín aj medailové ambície. Zárukou ...Zdieľať
anastasia kuzminova ŤUMEN 20. augusta (WEBNOVINY) - Vo štvrtok sa úvodnými súťažami miešaných štafiet v ruskom Ťumeni začnú majstrovstvá sveta v letnom biatlone a Slováci majú v konkurencii 27 krajín aj medailové ambície.


Zárukou kvality by mala byť účasť dvojnásobnej olympijskej víťazky v biatlone Anastasie Kuzminovej, rodáčky z tohto sibírskeho mesta, ktorá bude súťažiť pred očami členov svojej rodiny aj kamarátmi.

Ťumen je Kuzminovej srdcovka

"Hoci kolieskové lyže nie sú moja najsilnejšia disciplína, keď nastúpim na štart, vždy pôjdem na sto percent. Určite sa vynasnažím ukázať to, čo mám natrénované," prezradila Anastasia Kuzminová. Spoločne s manželom a trénerom Danielom Kuzminom majú za sebou sústredenie v zimných podmienkach na Novom Zélande a na kolieskových lyžiach sa pripravovali len krátko.

"Štart na štadióne v Ťumeni je však moja srdcovka. Je to aj srdcová záležitosť môjho otca, ktorý bol pri tom, keď sa staval tento štadión," doplnila Kuzminová, šiesta žena uplynulej sezóny Svetového pohára v biatlone.

Druhou ženou v štvorčlennej slovenskej výprave je Paulína Fialková, ktorú od utorka trápia menšie problémy so zaseknutým chrbtom. Slováci poprosili o pomoc aj slovinského fyzioterapeuta, Fialková by vo štvrtkovej štafete nemala chýbať na štarte spoločne s Anastasiou Kuzminovou, Tomášom Hasillom a Martinom Otčenášom. Vlani skončili Slováci v mixštafete na MS v talianskom Forni Avoltri na bronzovej pozícii.

Veľmi náročná trať

"Nepoznáme silu súperov, ale chceme zabojovať o popredné pozície. Trochu ma mrzí, že Paulína Fialková má zablokovaný chrbát. Môže však štartovať. Otčenáš má veľmi dobrú bežeckú formu, trochu sa trápi pri streľbe v ľahu. Hasilla sa mi zdá stabilnejší a na posledný úsek mix štafety vhodnejší," informoval Juraj Sanitra, vedúci slovenskej výpravy na MS v Ťumeni. K trati, ktorá čaká na účastníkov MS, skúsený tréner poznamenal: "Je veľmi náročná, prudké stúpania a veľmi dlhé zjazdy, v ktorých dosahovali pretekári v tréningu rýchlosť od 60 do 80 kilometrov za hodinu. To je veľká rýchlosť so zbraňou na chrbte, na to si budeme musieť dávať pozor."

Na svetovom šampionáte v letnom biatlone sa zápolí o desať medailových kompletov, po päť v seniorskej a juniorskej kategórii. Vlani na MS v talianskom Forni Avoltri reprezentovalo Slovensko až 12 pretekárov. Paulína Fialková sa vtedy ešte v juniorskej kategórii stala majsterkou sveta v rýchlostných pretekoch, Tomáš Hasilla bral striebro rovnako v rýchlostných pretekoch. Teraz Slováci juniorské kategórie neobsadili.

Program MS v letnom biatlone v Ťumeni (21. - 24. 8.):

Štvrtok 21. 8.: miešané štafety juniorov a junioriek (11.30 h SELČ), miešané štafety mužov a žien (14.00 h)
Piatok 22. 8.: rýchlostné preteky junioriek (11.30 h), rýchlostné preteky juniorov (14.00 h)
Sobota 23. 8.: rýchlostné preteky žien (11.30 h), rýchlostné preteky mužov (14.00 h)
Nedeľa 24. 8.: stíhacie preteky junioriek (9.30 h), stíhacie preteky juniorov (10.30 h), stíhacie preteky žien (13.00 h), stíhacie preteky mužov (14.00)

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenskí plavci prešli dopingovým testom, všetci sú čistí
<< predchádzajúci článok
Dubovcová s Nestarcovou v Poľsku víťazne proti Kanaďankám